Paweł Lekszycki gościem Mediateki [2.06.2026]
2 czerwca w Mediatece odbyło się spotkanie z Pawłem Lekszyckim, poetą, nauczycielem, dyrektorem VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Korczaka.
Jak mówi sam Lekszycki: To już pół wieku. Pięćdziesiąt lat. Przyglądam się im z wdzięcznością. W wierszach i w fotografiach, w kadrach słów chwytanych w podróżach. Bo droga i ruch są doświadczeniem wspólnym dla wielu. Kto potrafi o nich opowiadać, opowiada nie tylko o sobie. I nie tylko za siebie. Dlatego zapraszam na spotkanie autorskie wokół albumu z wierszami i fotografiami: "Sim city. Wybór wierszy i fotografii z lat 1999 - 2025". Zagłębiowska Mediateka to świetne miejsce - stąd można wyruszyć w podróż albo przystanąć w niej na chwilę.
Rozmowę z autorem poprowadził Wojciech Brzoska.