Wystawa grafik Alicji Ludwichowskiej w Filii nr 2
Filia nr 2 serdecznie zaprasza do oglądania wystawy grafik „Dialog” autorstwa Alicji Ludwichowskiej, sosnowieckiej artystki i graficzki. Wystawę można było oglądać kilka lat temu w Zagłębiowskiej Mediatece.
Punktem wyjścia do powstania cyklu "Dialog" była fascynacja bogactwem językowej metaforyzacji, inspirowanej zachowaniami zwierząt. Jedna nazwa, jeden wyraz, często łączą w sobie określenie stanu psychicznego, cech charakteru i wyglądu człowieka. Na wystawę składają się ilustracje pokazujące z przymrużeniem oka relacje międzyludzkie i sposoby określania siebie nawzajem. Kolejne nazwy zwierząt niosą ze sobą różne emocje, różne stopnie ekspresji – zarówno pozytywnej, jak i negatywnej.
Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia placówki przy ul. Gospodarczej 32.