Za nami kolejna edycja Turnieju Bibliotek [14.05.2026]
Za nami kolejna edycja Turnieju Bibliotek. Gospodarzem tegorocznego wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej. Oprócz naszej biblioteki w rywalizacji uczestniczyła również Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie. Biblioteki przygotowały dla uczestników trzy konkurencje: sportową, literacką oraz regionalną. Każdą placówkę reprezentowała wybrana klasa z zaprzyjaźnionej szkoły. Naszą bibliotekę reprezentowała przygotowana z pomocą Filii nr 15 - Mec Szkoła Podstawowa nr 40 w Sosnowcu. Z Dąbrowy przyjechała Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi, natomiast z Będzina - Szkoła Podstawowa nr 11 im. Władysława Broniewskiego. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą i zaangażowaniem, a dodatkowo byli wspaniale dopingowani przez swoich kolegów z klas, co również podlegało ocenie jury. W skład jury weszli: nasza wicedyrektor - Aneta Kmita, zastępca dyrektora MBP w Będzinie - Beata Wardęga, dr Kacper Kardas z Działu Instrukcyjno-Metodycznego z Biblioteki Śląskiej w Katowicach oraz zastępca dyrektora MBP w Dąbrowie Górniczej - Monika Ambrozik-Zawadzka. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a jury wykazało się dużą wnikliwością i sprawiedliwością w ocenianiu. W tegorocznej edycji pierwsze miejsce zdobyła MBP w Dąbrowie Górniczej, której serdecznie gratulujemy!