Stanisław Czekalski

czek1

Spotkanie autorskie

W poniedziałek 22 czerwca 2015 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu odbyło się ostatnie przedwakacyjne spotkanie autorskie. O godz. 18.00 w Czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Zegadłowicza 2 zagościł Stanisław Czekalski – autor książek o Sosnowcu i regionie Zagłębia Dąbrowskiego.

czek2czek3czek4

Stanisław Czekalski - sosnowiczanin, absolwent Politechniki Śląskiej, a także podyplomowych studiów w zakresie turystyki (Uniwersytet Łódzki) i marketingu (Akademia Ekonomiczna w Krakowie). Organizator turystyki, przodownik GOT (Górskiej Odznaki Turystycznej), przewodnik beskidzki, aktywny działacz Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego - od 1997 roku prezes Zarządu Oddziału PTTK w Sosnowcu. Wytyczył i opracował śródmiejski szlak krajoznawczy, wg którego prowadzi wiele wycieczek, nie tylko dla mieszkańców Sosnowca. Autor publikacji "Sosnowiec - przewodnik po mieście" (2001, 2006) oraz "Zagłębie Dąbrowskie - zawsze po drodze" (2012); jeden z pomysłodawców Krajoznawczej Odznaki Miasta Sosnowca. Wspólnie z kolegami z Klubu Seniora PTTK oznakował ponad 20 obiektów zabytkowych Sosnowca specjalnymi tablicami ochroniarskimi, realizując tym samym pomysł wieloletniego prezesa sosnowieckiego PTTKu - Romana Gałkowskiego.


Z życia filii

Miauuu... i mruuu... w Tajemniczym Ogrodzie

kot4

Biblioteka Dziecięca

"Szare, bure lub pstrokate, wszystkie koty za pan brat, mają drogi swe i płoty, po prostu koci świat, po prostu koci świat. Miauuuuuuu....". W Tajemniczym Ogrodzie jest mnóstwo ciepłych i wygodnych miejsc, by przyjąć nasze ulubione zwierzaki. I tak się stało. W piątek, między godziną 16:00 a 17:00 wszystkie kocie szlaki prowadziły do Biblioteki Dziecięcej, w której mruczki – grzeczne i niegrzeczne – urządziły sobie z dziećmi Dzień Kota. Było... miauuuuuu... i mrrrrruuuuu...

Więcej…

Dzień Kota

dk1

Filia nr 20

Dlaczego kot mruczy? Do czego kotu potrzebne są wąsy? Na te i inne pytania dzieci uzyskały odpowiedzi podczas dzisiejszych zajęć. Były również kocie kolorowanki i rymowanki oraz ciekawe opowiadania o kotach różnych ras, a szczęśliwi posiadacze kotków wykonali laurki dla swojego pupila. Na koniec, każdy uczestnik otrzymał dyplomik za udział w zajęciach z okazji Światowego Dnia Kota.

Więcej…

Walentynkowe serca z papierowej wikliny

rand7

Filia nr 15

W tym miesiącu spotkanie "Klubu Seniora z pasją" miało charakter warsztatowy. Zajęcia z wikliny papierowej poprowadziła wraz z naszą koleżanką Kazimiera Wojtasik. Każda uczestniczka miała za zadanie własnoręcznie wykonać walentynkowe serduszko. Powstały piękne prace. Słodkim dodatkiem były wypieki od Piekarni "Maciuś".

Więcej…

W bibliotekach - walentynkowo!

serca3

Fotorelacja

Z okazji Walentynek w naszych bibliotecznych filiach odbyło się wiele spotkań i warsztatów poświęconych zakochanym. Nie zabrakło serduszkowych prac ręcznych, konkursów i zabaw ruchowych. Oto mała kolekcja zdjęć dokumentujących Dziań Zakochanych w sosnowieckiej Książnicy.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine