Małgorzata Kalicińska w Sosnowcu

kal7

Z okazji Światowego Dnia Książki

W środę 22 kwietnia 2015 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu odbyło się spotkanie autorskie, z powieściopisarką, autorką m.in. „Domu nad rozlewiskiem" – Małgorzatą Kalicińską. Rozmowę w Auli Biblioteki Głównej przy ul. Kościelnej 11 poprowadziła Joanna Grząba. Uczestnicy spotkania mieli okazję zakupić książki Małgorzaty Kalicińskiej w promocyjnych cenach.

kal1kal2

kal3kal4

kal5kal6

kal8

Małgorzata Kalicińska (ur. 1956) – autorka powieści, esejów, poradników i opowiadań. Ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Uczestniczyła w produkcji programów telewizyjnych Kawa czy herbata, Forum nieobecnych oraz Żyć bezpieczniej. Była współzałożycielką Agencji Reklamowej Camco-Media. Od roku 2008 do 2012 współtworzyła czasopismo „Bluszcz".

Autorka m.in.:

Dom nad rozlewiskiem /2006/
Powroty nad rozlewiskiem /2007/
Miłość nad rozlewiskiem /2008/
Fikołki na trzepaku. Wspominki z podwórka i nie tylko /2009/
Zwyczajny facet /2010/
Widok z mojego okna. Przepisy nie tylko na życie /2010/
Lilka /2012/
Irena /2012/ (wraz z Basią Grabowską)
...i wtedy moja córka powiedziała /2013/ (wraz z Markiem Knap-Zagórą)
Widok z mojego okna. Szersza perspektywa. Przepisy nie tylko na życie /2013/
Życie ma smak /2014/
Kochana moja /2014/ (wraz z Basią Grabowską)
Co, Gocha? /2015/


Z życia filii

Zwyczaje wielkanocne

wiek1

Filia nr 3

Filię nr 3 na Klimontowie odwiedziły dziś dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 53. W trakcie spotkania dzieci obejrzały prezentację o Świętach Wielkanocnych, a także dowiedziały się o wielu zwyczajach i tradycjach, zarówno tych bardzo znanych, jak i tych, które rzadko już można w Polsce spotkać. Bo kto słyszał o „pogrzebie żuru" czy „wieszaniu śledzi"? Kto wie, że kiedyś śmigus-dyngus to były dwa różne obrzędy? Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały historii o wielkanocnych zwyczajach, a potem malowały piękne, kolorowe pisanki. Na razie tylko te na papierze...

Więcej…

Na tropach zwierząt

tro1

Filia nr 13

Filia nr 13 - Maczki zorganizowała dla dzieci z Przedszkola nr 36 w Sosnowcu zajęcia edukacyjno-przyrodnicze. Gościem spotkania była Agata Kloczkowska z Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska w Katowicach. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, wysłuchały wielu ciekawostek przyrodniczych i brały aktywnie udział w zajęciach i zabawach m.in. rozpoznając i tropiąc ślady zwierząt, a także robiąc odciski śladów w masie solnej. Natomiast uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej nr 37 w Sosnowcu, miały zorganizowane zajęcia w terenie, gdzie szukali oznak zbliżającej się wiosny.

Więcej…

Poezja niepodległościowa

poezja niepodległościowa D1

Spotkanie w Tajemniczym Ogrodzie

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród" przy ul. gen. S. Grota-Roweckiego 23 serdecznie zaprasza na spotkanie "Poezja niepodległościowa" zorganizowane w ramach Światowego Dnia Poezji oraz obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 22 marca 2018 (czwartek) o godz. 16.00. Wiersze recytować i czytać będą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 oraz zaproszeni goście. Wstęp wolny.

Wielkanocne spotkania

erz1

Filia nr 10

Okres przed Świętami Wielkanocnymi to doskonała okazja, aby spotkać się z najmłodszymi czytelnikami biblioteki czyli przedszkolakami. Na zajęcia do naszej Filii nr 10 zostały zaproszone dzieci z Przedszkola nr 33. Celem spotkania było przybliżenie tradycji i obrzędów związanych z nadchodzącą Wielkanocą. Na zajęciach przedszkolaki wykonały wielkanocne jaja. Na zakończenie nie obyło się bez słodkości czyli baby wielkanocnej.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine