joomla vector social icons

Małgorzata Kalicińska w Sosnowcu

kal7

Z okazji Światowego Dnia Książki

W środę 22 kwietnia 2015 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu odbyło się spotkanie autorskie, z powieściopisarką, autorką m.in. „Domu nad rozlewiskiem" – Małgorzatą Kalicińską. Rozmowę w Auli Biblioteki Głównej przy ul. Kościelnej 11 poprowadziła Joanna Grząba. Uczestnicy spotkania mieli okazję zakupić książki Małgorzaty Kalicińskiej w promocyjnych cenach.

kal1kal2

kal3kal4

kal5kal6

kal8

Małgorzata Kalicińska (ur. 1956) – autorka powieści, esejów, poradników i opowiadań. Ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Uczestniczyła w produkcji programów telewizyjnych Kawa czy herbata, Forum nieobecnych oraz Żyć bezpieczniej. Była współzałożycielką Agencji Reklamowej Camco-Media. Od roku 2008 do 2012 współtworzyła czasopismo „Bluszcz".

Autorka m.in.:

Dom nad rozlewiskiem /2006/
Powroty nad rozlewiskiem /2007/
Miłość nad rozlewiskiem /2008/
Fikołki na trzepaku. Wspominki z podwórka i nie tylko /2009/
Zwyczajny facet /2010/
Widok z mojego okna. Przepisy nie tylko na życie /2010/
Lilka /2012/
Irena /2012/ (wraz z Basią Grabowską)
...i wtedy moja córka powiedziała /2013/ (wraz z Markiem Knap-Zagórą)
Widok z mojego okna. Szersza perspektywa. Przepisy nie tylko na życie /2013/
Życie ma smak /2014/
Kochana moja /2014/ (wraz z Basią Grabowską)
Co, Gocha? /2015/


Z życia filii

W bibliotekach - walentynkowo!

serca3

Fotorelacja

Z okazji Walentynek w naszych bibliotecznych filiach odbyło się wiele spotkań i warsztatów poświęconych zakochanym. Nie zabrakło serduszkowych prac ręcznych, konkursów i zabaw ruchowych. Oto mała kolekcja zdjęć dokumentujących Dziań Zakochanych w sosnowieckiej Książnicy.

Więcej…

Wszystko o... ulicy Jana Matejki

srodulanowa

Filia nr 1

Filia nr 1 - Środula (ul. Kossaka 10 - pawilon) serdecznie zaprasza wszystkie osoby zainteresowane historią i współczesnością dzielnicy, na kolejne spotkanie Miłośników Środuli Dawnej i Młodej, które odbędzie się 17 lutego 2018 (sobota) o godzinie 12.00. Tematem przewodnim rozważań będzie historia ulicy Jana Matejki. Wstęp wolny.

Randka w ciemno z… książką

randka w ciemno

Filia nr 19

Masz ochotę na wieczorną randkę z... książką? Chętnie wymienisz starą... lekturę na coś nowego i nieoczekiwanego? Szukasz nowych, ciekawych wrażeń... literackich? Dzięki Filii nr 19 – Milowice to możliwe! W dniach od 12 do 16 lutego 2018, w godzinach otwarcia placówki, zapraszamy wszystkich zainteresowanych Czytelników, którzy nie boją się próbować nowych rzeczy, do udziału w nietypowej zabawie walentynkowej, organizowanej w Bibliotece przy ul. Baczyńskiego 12. Co proponujemy? Starą jak świat randkę w ciemno, ale w bibliotecznej edycji, której głównym bohaterem jest książka. Każdy chętny Czytelnik otrzyma propozycje pięciu książek (staranie wybranych przez bibliotekarza), których nie będzie można zobaczyć ani dotknąć. Wyboru lektury będzie trzeba dokonać jedynie na podstawie krótkiego opisu przygotowanego przez bibliotekarza. Czy każda tajemnicza książka znajdzie swojego Czytelnika?

Niebieskie Walentynki

wa1

Filia nr 1

Dzisiejsze przedpołudnie wraz z przedszkolakami z grupy Biedronki z Przedszkola Miejskiego nr 52, spędziliśmy w towarzystwie Smerfów. A wszystko to za sprawą Zakochanego Papy Smerfa oraz czarownicy Hogaty zakochanej w czarnoksiężniku Harlekinie... ach co to były za smerfastyczne historie! Było i trochę śmiesznie, i trochę smutno - jeśli chcecie się dowiedzieć szczegółów, to zapraszamy do biblioteki po książeczki! Dzieciaki zrobiły również piękne kolorowe serca, którymi obdarują najukochańszą osobę na świecie.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine