Spotkanie z Joanną Bator

3

Laureatką Literackiej Nagrody Nike!

W czwartek 5 marca 2015 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu odbyło się spotkanie autorskie z Joanną Bator – pisarką, publicystką, felietonistką, laureatką Literackiej Nagrody Nike 2013. Rozmowę z Autorką „Ciemno, prawie noc" poprowadziła Marta Fox. Podczas spotkania - promującego najnowszą książkę Joanny Bator „Wyspa Łza" - uczestnicy mieli możliwość zakupu publikacji w promocyjnej cenie.

12

45

67

89

Joanna Bator (ur.1968) – felietonistka, pisarka, podróżniczka i publicystka. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Doktorat poświęciła problematyce teorii feministycznych, ujętych w kontekście relacji z psychoanalizą i postmodernizmem. Otrzymała stypendia programu Tempus, Fundacji Kościuszkowskiej i rządu japońskiego, dzięki którym pracowała na Uniwersytetach w Londynie, Nowym Jorku oraz Tokio.
Interesuje się tematyką z kręgu antropologii kultury, gender studies oraz kulturą japońską. Jest laureatką wielu nagród, m.in. Nagrody Literackiej Nike 2013 („Ciemno, prawie noc") i Nagrody Wydawców („Japoński Wachlarz").

Autorka m.in.:

Kobieta /2002/
Japoński Wachlarz /2004/
Piaskowa Góra /2009 /
Chmurdalia /2010/
Japoński wachlarz. Powroty /2011/
Ciemno, prawie noc /2012/
Rekin z parku Yoyogi /2014/
Wyspa Łza /2015/


Z życia filii

Zapachniało, zajaśniało...

wawie3

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Z okazji nadchodzącej wiosny Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych spotkania z zakresu edukacji przyrodniczej. Uczestnicy zajęć oglądali barwną prezentację multimedialną, z zaangażowaniem brali udział w konkursach ilustracyjnych oraz rozwiązywali wiosenne łamigłówki. Na spotkaniach nie zabrakło także zabaw ruchowych oraz warsztatów plastycznych.

Więcej…

W świątecznym nastroju

siwie1

Filia nr 4

Kolejny tydzień w Filii nr 4 - Sielec upłynął w nastroju Świąt Wielkanocnych, a to za sprawą wielu grup przedszkolnych i szkolnych, które chętnie uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Na codziennych zajęciach dzieci wykonywały papierowe kury, pisanki, kartki świąteczne i królika wielkanocnego. W wiosenny nastrój wprowadził wszystkich teatrzyk o tematyce wielkanocnej, przygotowany przez bibliotekarzy.

Więcej…

Przygotowania do Wielkanocy

w1

Filia nr 2

W Filii nr 2 - Rudna IV przez cały miesiąc przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych wspólnie z przedszkolakami. Maluchy z Przedszkola nr 57 poznały zwyczaje i obrzędy wielkanocne, poznały symbolikę Świąt oraz wykonały piękne pisanki - na razie gipsowe i papierowe, ale w domu na pewno przygotują prawdziwe, które w Wielką Sobotę włożą do koszyczka ze święconką, a w niedzielę podzielą się nimi ze swoimi bliskimi. Filia nr 2 zaprasza również na kiermasz świąteczny prac wykonanych przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu. Kiermasz potrwa do 3 kwietnia 2018.

Więcej…

Zwyczaje wielkanocne

wiek1

Filia nr 3

Filię nr 3 na Klimontowie odwiedziły dziś dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 53. W trakcie spotkania dzieci obejrzały prezentację o Świętach Wielkanocnych, a także dowiedziały się o wielu zwyczajach i tradycjach, zarówno tych bardzo znanych, jak i tych, które rzadko już można w Polsce spotkać. Bo kto słyszał o „pogrzebie żuru" czy „wieszaniu śledzi"? Kto wie, że kiedyś śmigus-dyngus to były dwa różne obrzędy? Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały historii o wielkanocnych zwyczajach, a potem malowały piękne, kolorowe pisanki. Na razie tylko te na papierze...

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine