„Szmaciankowi – igłą mnie stwórz”

F15 24-10-2014 sp39 009

Wernisaż na otwarcie „Klubu Seniora z pasją” w Filii nr 15 - Mec

23 października 2014 odbył się wernisaż wystawy autorstwa Pani Sylwii Marszał - „Szmaciankowi – igłą mnie stwórz”, połączony z otwarciem „Klubu Seniora z pasją”. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście, którzy zostali mile zaskoczeni atmosferą, jaka panowała w naszej Filii. Pani Sylwia podzieliła się swoim hobby z czytelnikami, opowiedziała o swoich pasjach: skąd czerpie pomysły i wzory, które wykorzystuje do tworzenia przepięknych "Szmacianek".

Poznaliśmy również córeczkę, która zdopingowała mamę do tworzenia coraz ciekawszych prac. Na tablicy interaktywnej zaprezentowano także bloga, którego prowadzi nasz gość. Czas spędzony w bibliotece umilił słodki poczęstunek i upominki przygotowane przez pracowników biblioteki - jesienne bukieciki. Dla Pani Sylwii przygotowano specjalne podziękowanie i bukiet, które bardzo ją wzruszyły.  Życzymy nasze artystce dalszych sukcesów i nowych pomysłów.

F15 24-10-2014 sp39 016F15 24-10-2014 sp39 021

F15 24-10-2014 sp39 019

 


Z życia filii

Zwyczaje wielkanocne

wiek1

Filia nr 3

Filię nr 3 na Klimontowie odwiedziły dziś dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 53. W trakcie spotkania dzieci obejrzały prezentację o Świętach Wielkanocnych, a także dowiedziały się o wielu zwyczajach i tradycjach, zarówno tych bardzo znanych, jak i tych, które rzadko już można w Polsce spotkać. Bo kto słyszał o „pogrzebie żuru" czy „wieszaniu śledzi"? Kto wie, że kiedyś śmigus-dyngus to były dwa różne obrzędy? Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały historii o wielkanocnych zwyczajach, a potem malowały piękne, kolorowe pisanki. Na razie tylko te na papierze...

Więcej…

Na tropach zwierząt

tro1

Filia nr 13

Filia nr 13 - Maczki zorganizowała dla dzieci z Przedszkola nr 36 w Sosnowcu zajęcia edukacyjno-przyrodnicze. Gościem spotkania była Agata Kloczkowska z Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska w Katowicach. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, wysłuchały wielu ciekawostek przyrodniczych i brały aktywnie udział w zajęciach i zabawach m.in. rozpoznając i tropiąc ślady zwierząt, a także robiąc odciski śladów w masie solnej. Natomiast uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej nr 37 w Sosnowcu, miały zorganizowane zajęcia w terenie, gdzie szukali oznak zbliżającej się wiosny.

Więcej…

Poezja niepodległościowa

poezja niepodległościowa D1

Spotkanie w Tajemniczym Ogrodzie

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród" przy ul. gen. S. Grota-Roweckiego 23 serdecznie zaprasza na spotkanie "Poezja niepodległościowa" zorganizowane w ramach Światowego Dnia Poezji oraz obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 22 marca 2018 (czwartek) o godz. 16.00. Wiersze recytować i czytać będą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 oraz zaproszeni goście. Wstęp wolny.

Wielkanocne spotkania

erz1

Filia nr 10

Okres przed Świętami Wielkanocnymi to doskonała okazja, aby spotkać się z najmłodszymi czytelnikami biblioteki czyli przedszkolakami. Na zajęcia do naszej Filii nr 10 zostały zaproszone dzieci z Przedszkola nr 33. Celem spotkania było przybliżenie tradycji i obrzędów związanych z nadchodzącą Wielkanocą. Na zajęciach przedszkolaki wykonały wielkanocne jaja. Na zakończenie nie obyło się bez słodkości czyli baby wielkanocnej.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine