"Ręką w łapę" w F8

F8 23-10-2014 007

Spotkanie z wolontariuszami fundacji "Nadzieja na dom"

W dniach 21-22 października 2014 odbyło się zorganizowane przez Filię nr 8 - Osiedle Dorośli spotkanie przedszkolaków z P25 i wolontariuszy fundacji "Nadzieja na dom". Na spotkaniu z dzieciakami nie mogło zabraknąć również zwierzaka. Tym razem był to sympatyczny grzywacz chiński o wdzięcznym imieniu Wiktor.

Na początku wolontariuszka przeprowadziła z dziećmi pogadankę: opowiedziała dzieciakom o życiu zwierząt w schronisku, o adopcjach, o tym, jak podchodzić do psa i czy każdego zwierzaka możemy pogłaskać, a także jak można pomóc zwierzętom przebywającym w schronisku. Potem swoje pięć minut miał sam Wiktor. Oprócz standardowych komend, takich jak: "siad", "leżeć" i "daj łapę", podawał również tylne łapki, wykonywał skoki na plecy treserki, a przy użyciu specjalnej zabawki dla psów wyszukiwał i wyjmował jedzenie. Na sam koniec Wiktor przygotował dla wszystkich dzieciaków niespodziankę, a mianowicie - zaśpiewał. Śmiechu i radości było co nie miara, a na koniec dzieciaki otrzymały nalepki z wizerunkiem Wiktora.

F8 23-10-2014 015F8 23-10-2014 017


Z życia filii

Zapachniało, zajaśniało...

wawie3

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Z okazji nadchodzącej wiosny Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych spotkania z zakresu edukacji przyrodniczej. Uczestnicy zajęć oglądali barwną prezentację multimedialną, z zaangażowaniem brali udział w konkursach ilustracyjnych oraz rozwiązywali wiosenne łamigłówki. Na spotkaniach nie zabrakło także zabaw ruchowych oraz warsztatów plastycznych.

Więcej…

W świątecznym nastroju

siwie1

Filia nr 4

Kolejny tydzień w Filii nr 4 - Sielec upłynął w nastroju Świąt Wielkanocnych, a to za sprawą wielu grup przedszkolnych i szkolnych, które chętnie uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Na codziennych zajęciach dzieci wykonywały papierowe kury, pisanki, kartki świąteczne i królika wielkanocnego. W wiosenny nastrój wprowadził wszystkich teatrzyk o tematyce wielkanocnej, przygotowany przez bibliotekarzy.

Więcej…

Przygotowania do Wielkanocy

w1

Filia nr 2

W Filii nr 2 - Rudna IV przez cały miesiąc przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych wspólnie z przedszkolakami. Maluchy z Przedszkola nr 57 poznały zwyczaje i obrzędy wielkanocne, poznały symbolikę Świąt oraz wykonały piękne pisanki - na razie gipsowe i papierowe, ale w domu na pewno przygotują prawdziwe, które w Wielką Sobotę włożą do koszyczka ze święconką, a w niedzielę podzielą się nimi ze swoimi bliskimi. Filia nr 2 zaprasza również na kiermasz świąteczny prac wykonanych przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu. Kiermasz potrwa do 3 kwietnia 2018.

Więcej…

Zwyczaje wielkanocne

wiek1

Filia nr 3

Filię nr 3 na Klimontowie odwiedziły dziś dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 53. W trakcie spotkania dzieci obejrzały prezentację o Świętach Wielkanocnych, a także dowiedziały się o wielu zwyczajach i tradycjach, zarówno tych bardzo znanych, jak i tych, które rzadko już można w Polsce spotkać. Bo kto słyszał o „pogrzebie żuru" czy „wieszaniu śledzi"? Kto wie, że kiedyś śmigus-dyngus to były dwa różne obrzędy? Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały historii o wielkanocnych zwyczajach, a potem malowały piękne, kolorowe pisanki. Na razie tylko te na papierze...

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine