Aktywna jesień na Wawelu

WAW 10 IMG 0122

Październikowe zajęcia w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

Jesienna pogoda za oknami w żadnym wypadku nie zniechęciła uczestników zajęć bibliotecznych, odbywających się w październiku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży na Wawelu. Pełne rozmaitych aktywności spotkania obejmowały m.in. pierwsze zetknięcie przedszkolaków z Biblioteką, edukację przyrodniczą, jesienne łamigłówki rozwiązywane z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, a także warsztaty plastyczne. Zapraszamy po szczegóły i zdjęcia do dalszej części artykułu.

Zapoznanie bajką malowane

Na początku października Oddział dla Dzieci i Młodzieży gościł grupę z przedszkola „Radosna Wyspa”. Dzieci swoje pierwsze spotkanie z biblioteką rozpoczęły od zwiedzania bajkowej galerii przedszkolaka, prezentującej prace plastyczne ich starszych kolegów. Następnie przedszkolaki udały się do czytelni, w której czekały na nich barwne książki oraz bajkowe zabawy zorganizowane przy użyciu tablicy multimedialnej. Kolejnym etapem podróży do krainy książek była wypożyczalnia. Dzieci z radością podążały bibliotecznym labiryntem stworzonym przez regały pełne książek oraz z zainteresowaniem obserwowały proces wypożyczania książek przy użyciu magicznych czytników. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania obdarowani zostali słodkim poczęstunkiem.

WAW 10 IMG 0091WAW 10 IMG 0099

Jesienią, jesienią sady się rumienią

W ubiegłym tygodniu w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyła się pogadanka biblioteczna z zakresu edukacji przyrodniczej z udziałem dzieci z PM Nr 30 w Sosnowcu. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały barwną prezentację na temat jesieni, uczestniczyły w interaktywnych zabawach w grzybobranie oraz z radością brały udział w przygotowanych zajęciach ruchowych. Na zakończenie spotkania odbyły się warsztaty plastyczne, w trakcie których dzieci kolorowały bajkową wiewiórkę o imieniu Pazurek.

WAW 10 IMG 0128WAW 10 IMG 0100WAW 10 IMG 0104

Liśćmi malowane

Kolejne spotkanie na Wawelu odbyło się z udziałem uczniów SP Nr 22 w Sosnowcu. Młodzi miłośnicy przyrody z zaangażowaniem rozwiązywali na tablicy multimedialnej przygotowane łamigłówki na temat darów jesieni. W trakcie zajęć uczniowie uczestniczyli także w warsztatach plastycznych, w trakcie których wykonywali piękne bukiety zwykorzystaniem barwnych liści.

WAW 10 IMG 0115WAW 10 IMG 0121WAW 10 IMG 0125

Podróż do jesiennej krainy bajek

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży zorganizowane zostały także zajęcia czytelniczo-plastyczne pt. „Podróż do jesiennej krainy bajek” z udziałem przedszkolaków z PM Nr 30 w Sosnowcu. W trakcie spotkania dzieci wysłuchały opowiadania o sympatycznym Jeżyku Zbytniku, uczestniczyły w konkurach ilustracyjnych na temat pór roku oraz wzięły udział w zajęciach plastycznych, których bohaterem był bajkowy jeżyk. Na zakończenie bajkowej podróży dzieciaki otrzymały słodki poczęstunek.

WAW 10 IMG 0131WAW 10 IMG 0134

Laurka dla Naszej Pani

Z okazji Dnia Nauczyciela w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się warsztaty plastyczne dla najmłodszych czytelników biblioteki. Młodzi artyści z zaangażowaniem wykonywali barwne laurki prezentujące piękne kompozycje kwiatowe. Na zakończenie spotkania dzieci w ramach niespodzianki dla przybyłych pań wspólnie złożyły życzenia pełne radości i ciepła.

WAW 10 IMG 0103WAW 10 IMG 0133WAW 10 IMG 0110


Z życia filii

Zwyczaje wielkanocne

wiek1

Filia nr 3

Filię nr 3 na Klimontowie odwiedziły dziś dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 53. W trakcie spotkania dzieci obejrzały prezentację o Świętach Wielkanocnych, a także dowiedziały się o wielu zwyczajach i tradycjach, zarówno tych bardzo znanych, jak i tych, które rzadko już można w Polsce spotkać. Bo kto słyszał o „pogrzebie żuru" czy „wieszaniu śledzi"? Kto wie, że kiedyś śmigus-dyngus to były dwa różne obrzędy? Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały historii o wielkanocnych zwyczajach, a potem malowały piękne, kolorowe pisanki. Na razie tylko te na papierze...

Więcej…

Na tropach zwierząt

tro1

Filia nr 13

Filia nr 13 - Maczki zorganizowała dla dzieci z Przedszkola nr 36 w Sosnowcu zajęcia edukacyjno-przyrodnicze. Gościem spotkania była Agata Kloczkowska z Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska w Katowicach. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, wysłuchały wielu ciekawostek przyrodniczych i brały aktywnie udział w zajęciach i zabawach m.in. rozpoznając i tropiąc ślady zwierząt, a także robiąc odciski śladów w masie solnej. Natomiast uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej nr 37 w Sosnowcu, miały zorganizowane zajęcia w terenie, gdzie szukali oznak zbliżającej się wiosny.

Więcej…

Poezja niepodległościowa

poezja niepodległościowa D1

Spotkanie w Tajemniczym Ogrodzie

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród" przy ul. gen. S. Grota-Roweckiego 23 serdecznie zaprasza na spotkanie "Poezja niepodległościowa" zorganizowane w ramach Światowego Dnia Poezji oraz obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 22 marca 2018 (czwartek) o godz. 16.00. Wiersze recytować i czytać będą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 oraz zaproszeni goście. Wstęp wolny.

Wielkanocne spotkania

erz1

Filia nr 10

Okres przed Świętami Wielkanocnymi to doskonała okazja, aby spotkać się z najmłodszymi czytelnikami biblioteki czyli przedszkolakami. Na zajęcia do naszej Filii nr 10 zostały zaproszone dzieci z Przedszkola nr 33. Celem spotkania było przybliżenie tradycji i obrzędów związanych z nadchodzącą Wielkanocą. Na zajęciach przedszkolaki wykonały wielkanocne jaja. Na zakończenie nie obyło się bez słodkości czyli baby wielkanocnej.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine