Nie ma czasu na nudę

mec1

Przedszkolaki w Filii nr 15

„Z Tupciem Chrupciem dbamy o zęby" pod takim hasłem odbyły się zajęcia w Filii nr 15 z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 44. Nasze spotkanie obfitowało w wiele atrakcji na początek głośne czytanie książeczki „Tupcio Chrupcio dbam o zęby". Wspólnie opowiadaliśmy sobie o higienie jamy ustnej, co jest nam potrzebne do prawidłowego dbania o ząbki jak często należy je myć itp. Obejrzeliśmy prezentację dzięki, której dzieci mogły porównać ząbki zdrowe i chore.

Przedszkolaki zobaczyły również na krótkim filmiku jak zbudowany jest ząb i jak to się dzieje ze cukierki mogą nam popsuć ząbki. Na koniec bawiliśmy się w poprawne szczotkowanie zębów, wybieraliśmy produkty dobre dla naszego zdrowia. Dzieciaki wysłuchały również utworu muzycznego zespołu Fasolki „Szczotka – pasta". Nie zabrakło również zdrowego poczęstunku w postaci smacznych bananów.

W ubiegłym tygodniu odbyły się takżę zajęcia literacko – plastyczne „Pani Jesień dary niesie" dla dzieci z PM nr 46 – grupa Biedronki. Prezentacja multimedialna o jesieni i jej darach, kolorach; zagadki przyrodnicze, pogadanka o zwierzętach zapadających w sen zimowy, czytanie bajki „Jesienne zabawy" i wykonanie prac plastycznych z liści suszonych - „Kompozycje jesienne" - to tylko część atrakcji przygotowanych dla dzieci.

mec2mec3

mec4mec5


Z życia filii

"Kuźnia Młodych Talentów" - manga

man1

Biblioteka Dziecięca - Tajemniczy Ogród

W Bibliotece Dziecięcej - Tajemniczy Ogród odbyły się zajęcia z cyklu "Kuźnia Młodych Talentów". Tematem zajęć była manga, o której opowiadał Bartek Sokołowski - uczeń Szkoły Podstawowej nr 1. Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej omawiającej to czym jest manga, jej początki oraz najbardziej znanych autorów. Opisane zostały również zagadnienia dotyczące podziału mangi na gatunki skierowane do określonych grup odbiorców - Shonen, Seinen, Kodomo, Shojo i inne. Duże wrażenie zrobił zwłaszcza slajd przedstawiający kolejność czytania poszczególnych paneli komiksu.

Więcej…

O piśmie i o kobietach

wwl1

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegłym tygodniu Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 19 w Sosnowcu zajęcia z zakresu edukacji czytelniczo-medialnej. W trakcie zajęć uczestnicy obejrzeji prezentację multimedialną oraz z zaangażowaniem brali udział w quizie sprawdzającym wiedzę na temat historii pisma i druku. Na spotkaniach nie zabrakło również krzyżówki tematycznej. A z okazji Dnia Kobiet przygotowano dla przedszkolaków zajęcia czytelniczo-plastyczne. W trakcie zajęć dzieci brały udział w warsztatach plastycznych i z radością uczestniczyły w zabawach ruchowych. Na spotkaniach nie zabrakło prezentacji bajkowych tekstów oraz wesołych zagadek.

Więcej…

"Kiermasz Wielkanocny"

kiermasz wielkanocy F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV (ul. Gospodarcza 32) serdecznie zaprasza na "Kiermasz Wielkanocny" prac wykonanych przez podopiecznych Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu. Kiermasz odbędzie się w dn. 16 marca - 3 kwietnia 2018 w siedzibie biblioteki.

Czy warto palić papierosy?

pap1

Filia nr 20

Uczniowie klasy VII ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Sosnowcu wzięli udział w zajęciach dotyczących szkodliwości palenia tytoniu. Spotkanie prowadziła mgr Edyta Uchnast z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Zapobiegania Narkomanii. Oprócz ciekawej prezentacji, młodzież brała w zajęciach czynny udział rozwiązując krzyżówki i zadania przygotowane przez prowadzącą.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine