Miśki, misie i niedźwiedzie!

mis9

Wszystko co o nas powinieneś wiedzieć

Pod takim hasłem odbyły się zajęcia w Wypożyczalni dla dzieci Biblioteki Głównej. Dzieci z Przedszkola nr 56, punkt 10.00 zawitały do "Misiowej krainy", w którą na godzinkę zamieniła się nasza placówka. Przedszkolaki, oprócz wiedzy teoretycznej, wysłuchały opowieści o "Misiu Brudnym Pysiu" i "Misiu Olo, który mówi Bach!". Odtańczyły taniec niedźwiedzi, przy dźwiękach misiowych piosenek, a na deser zjadły prawdziwe, miodowe ciasteczka.

Oprócz przyjemności na dzieciaki czekało także trudne zadanie, musiały wymyślić imiona dla czterech, bezimiennych, bibliotecznych misiów. Po burzliwych obradach udało się nazwać naszych pupilków. Od dzisiaj, na bibliotecznych półkach będzie siedział Miś Brunatny, Miś Kacper, Miś Oskar i Misia Amelka. Przedszkolaki zrobiły również misiową ścieżkę - na kartce papieru odrysowały swoje stopy i podpisały "misiowym" imieniem, żeby było wiadomo, który niedźwiadek tędy kroczył. Wspólna fotografia uwieczniła nasze "misiowe spotkanie".

mis1mis2

mis3mis4

mis5mis6

mis7mis8


Z życia filii

Zwyczaje wielkanocne

wiek1

Filia nr 3

Filię nr 3 na Klimontowie odwiedziły dziś dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 53. W trakcie spotkania dzieci obejrzały prezentację o Świętach Wielkanocnych, a także dowiedziały się o wielu zwyczajach i tradycjach, zarówno tych bardzo znanych, jak i tych, które rzadko już można w Polsce spotkać. Bo kto słyszał o „pogrzebie żuru" czy „wieszaniu śledzi"? Kto wie, że kiedyś śmigus-dyngus to były dwa różne obrzędy? Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały historii o wielkanocnych zwyczajach, a potem malowały piękne, kolorowe pisanki. Na razie tylko te na papierze...

Więcej…

Na tropach zwierząt

tro1

Filia nr 13

Filia nr 13 - Maczki zorganizowała dla dzieci z Przedszkola nr 36 w Sosnowcu zajęcia edukacyjno-przyrodnicze. Gościem spotkania była Agata Kloczkowska z Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska w Katowicach. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, wysłuchały wielu ciekawostek przyrodniczych i brały aktywnie udział w zajęciach i zabawach m.in. rozpoznając i tropiąc ślady zwierząt, a także robiąc odciski śladów w masie solnej. Natomiast uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej nr 37 w Sosnowcu, miały zorganizowane zajęcia w terenie, gdzie szukali oznak zbliżającej się wiosny.

Więcej…

Poezja niepodległościowa

poezja niepodległościowa D1

Spotkanie w Tajemniczym Ogrodzie

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród" przy ul. gen. S. Grota-Roweckiego 23 serdecznie zaprasza na spotkanie "Poezja niepodległościowa" zorganizowane w ramach Światowego Dnia Poezji oraz obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 22 marca 2018 (czwartek) o godz. 16.00. Wiersze recytować i czytać będą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 oraz zaproszeni goście. Wstęp wolny.

Wielkanocne spotkania

erz1

Filia nr 10

Okres przed Świętami Wielkanocnymi to doskonała okazja, aby spotkać się z najmłodszymi czytelnikami biblioteki czyli przedszkolakami. Na zajęcia do naszej Filii nr 10 zostały zaproszone dzieci z Przedszkola nr 33. Celem spotkania było przybliżenie tradycji i obrzędów związanych z nadchodzącą Wielkanocą. Na zajęciach przedszkolaki wykonały wielkanocne jaja. Na zakończenie nie obyło się bez słodkości czyli baby wielkanocnej.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine