"W wakacyjnych klimatach"

F1 06-10-2014 DSCN0682

Wyniki konkursu plastycznego w Filii nr 1

W Filii nr 1 - Środula, odbył się konkurs plastyczny "W wakacyjnych klimatach". Konkurs skierowany był do dzieci z klas I-III. Wśród rysunków oraz prac przestrzennych przeważały widoki gór oraz morza, ale okazuje się, że ciekawie można również spędzić czas na wsi oraz na przydomowym boisku.

Prace (a było ich 21) napływały do 26 września, a oto nagrodzeni uczestnicy:

I miejsce:
Arkadiusz Fatyga
II miejsce:
Janek i Julka Nasiek
III miejsce:
Julka Malik

Wyróżnienia:
Kamil Nędza
Emilka Kos
Kacper Marszałek
Ania Malik

Wszystkie prace można oglądać w godzinach otwarcia biblioteki, do 17 października. Nagrodzonym uczestnikom serdecznie gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

F1 06-10-2014 DSCN0684F1 06-10-2014 DSCN0683F1 06-10-2014 DSCN0685


Z życia filii

Zapachniało, zajaśniało...

wawie3

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Z okazji nadchodzącej wiosny Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych spotkania z zakresu edukacji przyrodniczej. Uczestnicy zajęć oglądali barwną prezentację multimedialną, z zaangażowaniem brali udział w konkursach ilustracyjnych oraz rozwiązywali wiosenne łamigłówki. Na spotkaniach nie zabrakło także zabaw ruchowych oraz warsztatów plastycznych.

Więcej…

W świątecznym nastroju

siwie1

Filia nr 4

Kolejny tydzień w Filii nr 4 - Sielec upłynął w nastroju Świąt Wielkanocnych, a to za sprawą wielu grup przedszkolnych i szkolnych, które chętnie uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Na codziennych zajęciach dzieci wykonywały papierowe kury, pisanki, kartki świąteczne i królika wielkanocnego. W wiosenny nastrój wprowadził wszystkich teatrzyk o tematyce wielkanocnej, przygotowany przez bibliotekarzy.

Więcej…

Przygotowania do Wielkanocy

w1

Filia nr 2

W Filii nr 2 - Rudna IV przez cały miesiąc przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych wspólnie z przedszkolakami. Maluchy z Przedszkola nr 57 poznały zwyczaje i obrzędy wielkanocne, poznały symbolikę Świąt oraz wykonały piękne pisanki - na razie gipsowe i papierowe, ale w domu na pewno przygotują prawdziwe, które w Wielką Sobotę włożą do koszyczka ze święconką, a w niedzielę podzielą się nimi ze swoimi bliskimi. Filia nr 2 zaprasza również na kiermasz świąteczny prac wykonanych przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu. Kiermasz potrwa do 3 kwietnia 2018.

Więcej…

Zwyczaje wielkanocne

wiek1

Filia nr 3

Filię nr 3 na Klimontowie odwiedziły dziś dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 53. W trakcie spotkania dzieci obejrzały prezentację o Świętach Wielkanocnych, a także dowiedziały się o wielu zwyczajach i tradycjach, zarówno tych bardzo znanych, jak i tych, które rzadko już można w Polsce spotkać. Bo kto słyszał o „pogrzebie żuru" czy „wieszaniu śledzi"? Kto wie, że kiedyś śmigus-dyngus to były dwa różne obrzędy? Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały historii o wielkanocnych zwyczajach, a potem malowały piękne, kolorowe pisanki. Na razie tylko te na papierze...

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine