Wycieczka w góry

DSCN4678

Najpiękniejsze Pieniny!

Filia nr 3 - Klimontów wraz z Filią nr 10 - Kazimierz kolejny raz zaproponowała swoim czytelnikom wspólne podróżowanie. W ostatnią sobotę września grupa globtroterów z tych dwóch dzielnic wyruszyła w Pieniny. Głównym celem był oczywiście spływ przełomem Dunajca. Wczesnym rankiem, mimo deszczowej aury wszyscy tłumnie stawili się na miejsce zbiórki.

Najpiękniejsze Pieniny!

Filia nr 3 - Klimontów wraz z Filią nr 10 - Kazimierz kolejny raz zaproponowała swoim czytelnikom wspólne podróżowanie. W ostatnią sobotę września grupa globtroterów z tych dwóch dzielnic wyruszyła w Pieniny. Głównym celem był oczywiście spływ przełomem Dunajca. Wczesnym rankiem, mimo deszczowej aury wszyscy tłumnie stawili się na miejsce zbiórki.

Naszym celem były Sromowce Wyżne, gdzie mieliśmy wsiąść na tratwy. Zdeterminowanie uczestników wycieczki i wiara w to, że przestanie padać chyba zostały docenione, bo kiedy przyjechaliśmy na miejsce okazało się, że deszcz rzeczywiście ustał. Wsiedliśmy na tratwy i wsłuchując się w opowieści flisaków, a także podziwiając (mimo mgieł otulających szczyty) piękne pienińskie krajobrazy, dotarliśmy do Szczawnicy. Po zwiedzeniu tego urokliwego miasteczka pojechaliśmy obejrzeć kolejną atrakcję tego regionu, a mianowicie zamek w Niedzicy i olbrzymią zaporę czorsztyńską. Pogoda coraz bardziej zaczęła nam sprzyjać i wreszcie wyjrzało słońce. Gdy przyjechaliśmy na miejsce musieliśmy jeszcze tylko wspiąć się po „zaledwie" stu, a może dwustu schodach na szczyt zapory i już mogliśmy podziwiać przepiękną panoramę Pienin. Po obejrzeniu zapory wszyscy udaliśmy się do zamku. Oprowadzeni po zamku przez przewodnika ustawiliśmy się jeszcze tylko do pamiątkowego zdjęcia i... wróciliśmy do Sosnowca.

DSCN4677DSCN4699

DSCN4739DSCN4749

DSCN4793DSCN4678


Z życia filii

Zapachniało, zajaśniało...

wawie3

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Z okazji nadchodzącej wiosny Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych spotkania z zakresu edukacji przyrodniczej. Uczestnicy zajęć oglądali barwną prezentację multimedialną, z zaangażowaniem brali udział w konkursach ilustracyjnych oraz rozwiązywali wiosenne łamigłówki. Na spotkaniach nie zabrakło także zabaw ruchowych oraz warsztatów plastycznych.

Więcej…

W świątecznym nastroju

siwie1

Filia nr 4

Kolejny tydzień w Filii nr 4 - Sielec upłynął w nastroju Świąt Wielkanocnych, a to za sprawą wielu grup przedszkolnych i szkolnych, które chętnie uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Na codziennych zajęciach dzieci wykonywały papierowe kury, pisanki, kartki świąteczne i królika wielkanocnego. W wiosenny nastrój wprowadził wszystkich teatrzyk o tematyce wielkanocnej, przygotowany przez bibliotekarzy.

Więcej…

Przygotowania do Wielkanocy

w1

Filia nr 2

W Filii nr 2 - Rudna IV przez cały miesiąc przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych wspólnie z przedszkolakami. Maluchy z Przedszkola nr 57 poznały zwyczaje i obrzędy wielkanocne, poznały symbolikę Świąt oraz wykonały piękne pisanki - na razie gipsowe i papierowe, ale w domu na pewno przygotują prawdziwe, które w Wielką Sobotę włożą do koszyczka ze święconką, a w niedzielę podzielą się nimi ze swoimi bliskimi. Filia nr 2 zaprasza również na kiermasz świąteczny prac wykonanych przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu. Kiermasz potrwa do 3 kwietnia 2018.

Więcej…

Zwyczaje wielkanocne

wiek1

Filia nr 3

Filię nr 3 na Klimontowie odwiedziły dziś dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 53. W trakcie spotkania dzieci obejrzały prezentację o Świętach Wielkanocnych, a także dowiedziały się o wielu zwyczajach i tradycjach, zarówno tych bardzo znanych, jak i tych, które rzadko już można w Polsce spotkać. Bo kto słyszał o „pogrzebie żuru" czy „wieszaniu śledzi"? Kto wie, że kiedyś śmigus-dyngus to były dwa różne obrzędy? Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały historii o wielkanocnych zwyczajach, a potem malowały piękne, kolorowe pisanki. Na razie tylko te na papierze...

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine