W Filii nr 15 - Mec

ej1

Moc atrakcji

Ten tydzień obfitował w wiele spotkań z naszymi Milusińskim. Grupy Sarenki i Krasnale z Przedszkola Miejskiego nr 43 w Sosnowcu wzięły udział w zajęciach z edukacji ekologicznej "Razem posprzątajmy świat" i "Dobre rady na odpady" zorganizowanych z okazji corocznej akcji Fundacji Nasza Ziemia - "Sprzątanie świata" (trzeci weekend września). Wykorzystując tablicę interaktywną wysłuchały rad Pana Śmietnika jak segregować śmieci i dbać o naszą planetę. Nie zabrakło czytania ekologicznej bajki "Czarodziejskie ziarenka" i wierszyków o przyrodzie oraz piosenki "Ziemia - planeta zielona". Na zakończenie dzieci wykonały plakaty promujące akcję.

Milusińscy z Przedszkola Miejskiego nr 44 w Sosnowcu - grupa Kotki - uczestniczyli w zajęciach literacko-plastycznych "Co Pani Jesień w koszu przyniesie?". Wykorzystując prezentację multimedialną o jesieni dzieci chętnie opowiadały o darach i kolorach jesieni, o zwierzętach zapadających w sen zimowy. Odpowiadały na zagadki przyrodnicze. Wspólnie zatańczyły piosenkę o jesieni. Pani bibliotekarka przeczytała bajeczkę „Jesienne zabawy z Kubusiem Puchatkiem". Finałem spotkania było wykonanie prac plastycznych - "Jesienne pejzaże".

W piątkowy poranek "Książeczki z wędrującej półeczki" zagościły w Przedszkolu Miejskim nr 43 w grupie Biedronek. Razem z dzieciakami świętowały Dzień Przedszkolaka. Pani bibliotekarka złożyła milusińskim życzenia i podarowała w prezencie książeczkę z baśniami. Oczywiście nie zabrakło czytania przygód misia o małym rozumku – Kubusia Puchatka.

ej2ej3ej4

ej5ej6


Z życia filii

"Kuźnia Młodych Talentów" - manga

man1

Biblioteka Dziecięca - Tajemniczy Ogród

W Bibliotece Dziecięcej - Tajemniczy Ogród odbyły się zajęcia z cyklu "Kuźnia Młodych Talentów". Tematem zajęć była manga, o której opowiadał Bartek Sokołowski - uczeń Szkoły Podstawowej nr 1. Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej omawiającej to czym jest manga, jej początki oraz najbardziej znanych autorów. Opisane zostały również zagadnienia dotyczące podziału mangi na gatunki skierowane do określonych grup odbiorców - Shonen, Seinen, Kodomo, Shojo i inne. Duże wrażenie zrobił zwłaszcza slajd przedstawiający kolejność czytania poszczególnych paneli komiksu.

Więcej…

O piśmie i o kobietach

wwl1

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegłym tygodniu Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 19 w Sosnowcu zajęcia z zakresu edukacji czytelniczo-medialnej. W trakcie zajęć uczestnicy obejrzeji prezentację multimedialną oraz z zaangażowaniem brali udział w quizie sprawdzającym wiedzę na temat historii pisma i druku. Na spotkaniach nie zabrakło również krzyżówki tematycznej. A z okazji Dnia Kobiet przygotowano dla przedszkolaków zajęcia czytelniczo-plastyczne. W trakcie zajęć dzieci brały udział w warsztatach plastycznych i z radością uczestniczyły w zabawach ruchowych. Na spotkaniach nie zabrakło prezentacji bajkowych tekstów oraz wesołych zagadek.

Więcej…

"Kiermasz Wielkanocny"

kiermasz wielkanocy F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV (ul. Gospodarcza 32) serdecznie zaprasza na "Kiermasz Wielkanocny" prac wykonanych przez podopiecznych Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu. Kiermasz odbędzie się w dn. 16 marca - 3 kwietnia 2018 w siedzibie biblioteki.

Czy warto palić papierosy?

pap1

Filia nr 20

Uczniowie klasy VII ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Sosnowcu wzięli udział w zajęciach dotyczących szkodliwości palenia tytoniu. Spotkanie prowadziła mgr Edyta Uchnast z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Zapobiegania Narkomanii. Oprócz ciekawej prezentacji, młodzież brała w zajęciach czynny udział rozwiązując krzyżówki i zadania przygotowane przez prowadzącą.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine