Brzechwa i Tuwim witają...

brz5

Otwarcie Klubu Seniora "Rudna"

Brawurowo wykonany występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, pod kierunkiem Anny Szlęzak i Beaty Roszkowicz, spotkał się z żywym zainteresowaniem Seniorów przybyłych na uroczyste otwarcie Klubu Seniora "Rudna", które odbyło się w Filii nr 8 - Osiedle Dorośli. Dzieci recytowały wiersze Tuwima i Brzechwy oraz wykonały perfekcyjnie przygotowane układy taneczne. Seniorzy w podziękowaniu za piękny i wzruszający występ nagrodzili młodych artystów gromkimi brawami.

Spotkania w ramach Klubu Seniora "Rudna" będą odbywać się, na razie, raz w miesiącu w czwartki. O dacie spotkania będą informować zainteresowanych pracownicy placówki, dodatkowo na drzwiach biblioteki będzie wywieszone ogłoszenie z informacją o dacie najbliższego spotkania. Tematyka spotkań będzie różnorodna - już na pierwszym spotkaniu panie same podały propozycje zajęć. W naszym klubie nie zabraknie spotkań na temat bezpieczeństwa i zdrowego stylu życia, a także zajęć plastycznych.

Spotkanie inauguracyjne przebiegło w miłej, sympatycznej atmosferze, przy filiżance kawy i ciasteczku. Już wkrótce zobaczymy się ponownie.

brz1brz2

brz3brz4


Z życia filii

Zwyczaje wielkanocne

wiek1

Filia nr 3

Filię nr 3 na Klimontowie odwiedziły dziś dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 53. W trakcie spotkania dzieci obejrzały prezentację o Świętach Wielkanocnych, a także dowiedziały się o wielu zwyczajach i tradycjach, zarówno tych bardzo znanych, jak i tych, które rzadko już można w Polsce spotkać. Bo kto słyszał o „pogrzebie żuru" czy „wieszaniu śledzi"? Kto wie, że kiedyś śmigus-dyngus to były dwa różne obrzędy? Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały historii o wielkanocnych zwyczajach, a potem malowały piękne, kolorowe pisanki. Na razie tylko te na papierze...

Więcej…

Na tropach zwierząt

tro1

Filia nr 13

Filia nr 13 - Maczki zorganizowała dla dzieci z Przedszkola nr 36 w Sosnowcu zajęcia edukacyjno-przyrodnicze. Gościem spotkania była Agata Kloczkowska z Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska w Katowicach. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, wysłuchały wielu ciekawostek przyrodniczych i brały aktywnie udział w zajęciach i zabawach m.in. rozpoznając i tropiąc ślady zwierząt, a także robiąc odciski śladów w masie solnej. Natomiast uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej nr 37 w Sosnowcu, miały zorganizowane zajęcia w terenie, gdzie szukali oznak zbliżającej się wiosny.

Więcej…

Poezja niepodległościowa

poezja niepodległościowa D1

Spotkanie w Tajemniczym Ogrodzie

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród" przy ul. gen. S. Grota-Roweckiego 23 serdecznie zaprasza na spotkanie "Poezja niepodległościowa" zorganizowane w ramach Światowego Dnia Poezji oraz obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 22 marca 2018 (czwartek) o godz. 16.00. Wiersze recytować i czytać będą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 oraz zaproszeni goście. Wstęp wolny.

Wielkanocne spotkania

erz1

Filia nr 10

Okres przed Świętami Wielkanocnymi to doskonała okazja, aby spotkać się z najmłodszymi czytelnikami biblioteki czyli przedszkolakami. Na zajęcia do naszej Filii nr 10 zostały zaproszone dzieci z Przedszkola nr 33. Celem spotkania było przybliżenie tradycji i obrzędów związanych z nadchodzącą Wielkanocą. Na zajęciach przedszkolaki wykonały wielkanocne jaja. Na zakończenie nie obyło się bez słodkości czyli baby wielkanocnej.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine