Jesienne spotkania na Wawelu

jarz1

Nostalgiczna pora roku

Jesień zbliża się do nas małymi kroczkami, ale na Wawelu już dziś można było poczuć jej klimaty. Przybyli na spotkanie zerówkowicze obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Barwy jesieni", wysłuchali wierszy, kolorowali jesienne ilustracje oraz odpowiadali na zagadki dostosowane do zaprezentowanej pory roku. Ponadto młodzi przyrodnicy uczestniczyli w warsztatach plastycznych, w trakcie których z zebranych darów (jarzębiny, głogu, czarnego bzu, rajskich jabłuszek) powstały piękne korale. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek.

W ubiegłym tygodniu także w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się warsztaty plastyczne z udziałem najmłodszych miłośników sztuki, prezentujące wakacyjne wspomnienia. Dzieci z radością rysowały barwne pejzaże, wśród których dominowało morze i piaszczyste plaże. Na zajęciach nie zabrakło także wakacyjnych łamigłówek oraz zabaw przy użyciu tablicy multimedialnej.

jarz2jarz3jarz4

wak1wak2wak3wak4


Z życia filii

"Kuźnia Młodych Talentów" - manga

man1

Biblioteka Dziecięca - Tajemniczy Ogród

W Bibliotece Dziecięcej - Tajemniczy Ogród odbyły się zajęcia z cyklu "Kuźnia Młodych Talentów". Tematem zajęć była manga, o której opowiadał Bartek Sokołowski - uczeń Szkoły Podstawowej nr 1. Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej omawiającej to czym jest manga, jej początki oraz najbardziej znanych autorów. Opisane zostały również zagadnienia dotyczące podziału mangi na gatunki skierowane do określonych grup odbiorców - Shonen, Seinen, Kodomo, Shojo i inne. Duże wrażenie zrobił zwłaszcza slajd przedstawiający kolejność czytania poszczególnych paneli komiksu.

Więcej…

O piśmie i o kobietach

wwl1

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegłym tygodniu Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 19 w Sosnowcu zajęcia z zakresu edukacji czytelniczo-medialnej. W trakcie zajęć uczestnicy obejrzeji prezentację multimedialną oraz z zaangażowaniem brali udział w quizie sprawdzającym wiedzę na temat historii pisma i druku. Na spotkaniach nie zabrakło również krzyżówki tematycznej. A z okazji Dnia Kobiet przygotowano dla przedszkolaków zajęcia czytelniczo-plastyczne. W trakcie zajęć dzieci brały udział w warsztatach plastycznych i z radością uczestniczyły w zabawach ruchowych. Na spotkaniach nie zabrakło prezentacji bajkowych tekstów oraz wesołych zagadek.

Więcej…

"Kiermasz Wielkanocny"

kiermasz wielkanocy F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV (ul. Gospodarcza 32) serdecznie zaprasza na "Kiermasz Wielkanocny" prac wykonanych przez podopiecznych Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu. Kiermasz odbędzie się w dn. 16 marca - 3 kwietnia 2018 w siedzibie biblioteki.

Czy warto palić papierosy?

pap1

Filia nr 20

Uczniowie klasy VII ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Sosnowcu wzięli udział w zajęciach dotyczących szkodliwości palenia tytoniu. Spotkanie prowadziła mgr Edyta Uchnast z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Zapobiegania Narkomanii. Oprócz ciekawej prezentacji, młodzież brała w zajęciach czynny udział rozwiązując krzyżówki i zadania przygotowane przez prowadzącą.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine