Śpiewaliśmy razem

IMG 5690 min

Impreza integracyjna w Bibliotece Głównej

24 czerwca w Auli Biblioteki Głównej spotkali się miłośnicy muzyki i śpiewu. Przybyli nasi znajomi z sosnowieckich domów pomocy społecznej, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy „SALVE”, czytelnicy i bibliotekarze. Po krótkim podsumowaniu działań kulturalno-edukacyjnych Biblioteki Głównej, adresowanych do czytelnika dorosłego, zaprosiliśmy na dwa występy.

Z mini recitalem wystąpili młodzi wykonawcy z „SALVE”. Zaprezentowali utwory do własnych tekstów, które wykonali przy akompaniamencie gitary i keyboardu.

Gościliśmy także Zespoł Śpiewaczy A-DUR z Oddziału Polskiego Związku Niewidomych w Rudzie Śląskiej. Była to już trzecia wizyta Chóru. Pogodni, pozytywnie nastawieni członkowie mają już w naszej Bibliotece swoich sympatyków. Chór tworzy kilka pań i młody mężczyzna, których połączyło zaangażowanie i miłość do śpiewu. Zaprezentowane żywiołowo, pełne ciepła, a zarazem ekspresyjne utwory stworzyły wspaniałą atmosferę, pogodny i radosny nastrój.

IMG 5712 minIMG 5703 minIMG 5707 min

 


Z życia filii

"Kuźnia Młodych Talentów" - manga

man1

Biblioteka Dziecięca - Tajemniczy Ogród

W Bibliotece Dziecięcej - Tajemniczy Ogród odbyły się zajęcia z cyklu "Kuźnia Młodych Talentów". Tematem zajęć była manga, o której opowiadał Bartek Sokołowski - uczeń Szkoły Podstawowej nr 1. Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej omawiającej to czym jest manga, jej początki oraz najbardziej znanych autorów. Opisane zostały również zagadnienia dotyczące podziału mangi na gatunki skierowane do określonych grup odbiorców - Shonen, Seinen, Kodomo, Shojo i inne. Duże wrażenie zrobił zwłaszcza slajd przedstawiający kolejność czytania poszczególnych paneli komiksu.

Więcej…

O piśmie i o kobietach

wwl1

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegłym tygodniu Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 19 w Sosnowcu zajęcia z zakresu edukacji czytelniczo-medialnej. W trakcie zajęć uczestnicy obejrzeji prezentację multimedialną oraz z zaangażowaniem brali udział w quizie sprawdzającym wiedzę na temat historii pisma i druku. Na spotkaniach nie zabrakło również krzyżówki tematycznej. A z okazji Dnia Kobiet przygotowano dla przedszkolaków zajęcia czytelniczo-plastyczne. W trakcie zajęć dzieci brały udział w warsztatach plastycznych i z radością uczestniczyły w zabawach ruchowych. Na spotkaniach nie zabrakło prezentacji bajkowych tekstów oraz wesołych zagadek.

Więcej…

"Kiermasz Wielkanocny"

kiermasz wielkanocy F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV (ul. Gospodarcza 32) serdecznie zaprasza na "Kiermasz Wielkanocny" prac wykonanych przez podopiecznych Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu. Kiermasz odbędzie się w dn. 16 marca - 3 kwietnia 2018 w siedzibie biblioteki.

Czy warto palić papierosy?

pap1

Filia nr 20

Uczniowie klasy VII ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Sosnowcu wzięli udział w zajęciach dotyczących szkodliwości palenia tytoniu. Spotkanie prowadziła mgr Edyta Uchnast z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Zapobiegania Narkomanii. Oprócz ciekawej prezentacji, młodzież brała w zajęciach czynny udział rozwiązując krzyżówki i zadania przygotowane przez prowadzącą.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine