Festyn dla seniorów i nie tylko

sen1

"Powitanie lata"

12 czerwca 2014 w ogrodzie DPS nr 1 w S-cu odbył się festyn "Powitanie lata", w którym uczestniczyła również nasza Biblioteka. W przygotowanym przez Filię nr 5 "Kąciku czytelniczym" prezentowano szeroką ofertę MBP dla seniorów.Wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć mini-wystawę "Sosnowiec w starej fotografii", porozmawiać z Marią Gil - autorką wyszywanych obrazów lub Krystyną Borkowską, która chętnie składała autografy w swoich książkach.

Na blisko 100 uczestników imprezy czekały książki, czasopisma, gipsowe kwiaty i aniołki oraz kubki i emblematy z logo biblioteki. Na prośbę biblioteki w festynie uczestniczyli przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej z ul. Jodłowej oraz Stowarzyszenia Salve - wykonujący prace plastyczne. Występ wokalny przygotowała Kasia Posikata z Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 i Bożena Związek, a Krystyna Borkowska opowiadała o świętojańskich tradycjach powitania lata. W bardzo udanej imprezie plenerowej wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta, Urzędu Marszałkowskiego oraz innych sosnowieckich instytucji.

sen1sen2sen3

sen4sen5

sen6sen7


Z życia filii

W bibliotekach - walentynkowo!

serca3

Fotorelacja

Z okazji Walentynek w naszych bibliotecznych filiach odbyło się wiele spotkań i warsztatów poświęconych zakochanym. Nie zabrakło serduszkowych prac ręcznych, konkursów i zabaw ruchowych. Oto mała kolekcja zdjęć dokumentujących Dziań Zakochanych w sosnowieckiej Książnicy.

Więcej…

Wszystko o... ulicy Jana Matejki

srodulanowa

Filia nr 1

Filia nr 1 - Środula (ul. Kossaka 10 - pawilon) serdecznie zaprasza wszystkie osoby zainteresowane historią i współczesnością dzielnicy, na kolejne spotkanie Miłośników Środuli Dawnej i Młodej, które odbędzie się 17 lutego 2018 (sobota) o godzinie 12.00. Tematem przewodnim rozważań będzie historia ulicy Jana Matejki. Wstęp wolny.

Randka w ciemno z… książką

randka w ciemno

Filia nr 19

Masz ochotę na wieczorną randkę z... książką? Chętnie wymienisz starą... lekturę na coś nowego i nieoczekiwanego? Szukasz nowych, ciekawych wrażeń... literackich? Dzięki Filii nr 19 – Milowice to możliwe! W dniach od 12 do 16 lutego 2018, w godzinach otwarcia placówki, zapraszamy wszystkich zainteresowanych Czytelników, którzy nie boją się próbować nowych rzeczy, do udziału w nietypowej zabawie walentynkowej, organizowanej w Bibliotece przy ul. Baczyńskiego 12. Co proponujemy? Starą jak świat randkę w ciemno, ale w bibliotecznej edycji, której głównym bohaterem jest książka. Każdy chętny Czytelnik otrzyma propozycje pięciu książek (staranie wybranych przez bibliotekarza), których nie będzie można zobaczyć ani dotknąć. Wyboru lektury będzie trzeba dokonać jedynie na podstawie krótkiego opisu przygotowanego przez bibliotekarza. Czy każda tajemnicza książka znajdzie swojego Czytelnika?

Niebieskie Walentynki

wa1

Filia nr 1

Dzisiejsze przedpołudnie wraz z przedszkolakami z grupy Biedronki z Przedszkola Miejskiego nr 52, spędziliśmy w towarzystwie Smerfów. A wszystko to za sprawą Zakochanego Papy Smerfa oraz czarownicy Hogaty zakochanej w czarnoksiężniku Harlekinie... ach co to były za smerfastyczne historie! Było i trochę śmiesznie, i trochę smutno - jeśli chcecie się dowiedzieć szczegółów, to zapraszamy do biblioteki po książeczki! Dzieciaki zrobiły również piękne kolorowe serca, którymi obdarują najukochańszą osobę na świecie.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine