Jak przedszkolaki trąbki wyczarowywały

multi2 min

Zajęcia muzyczno-plastyczne w Dziale Multimedialnym

W dziale Multimedia 10 czerwca 2014 r. odbyły się zajęcia muzyczno-plastyczne z dziećmi młodszymi pt.: „Jak przedszkolaki trąbki wyczarowywały”. Zabawa składała się z dwóch części. Na wstępie pani opowiedziała dzieciom, z czego składa się trąbka i wszyscy wysłuchali brzmienia tego instrumentu.

W części pierwszej dzieci dostały przygotowane wcześniej przez prowadzącą elementy instrumentu z papieru i miały za zadanie połączyć je według pokazanego wzoru. Gotowy szkielet trąbki młodzi uczestnicy owijali kolorową bibułą i doklejali zaworki trąbki wykonane z plasteliny. W tym czasie z głośników dało się słyszeć „Wesołe wierszyki” Juliana Tuwima.

W części drugiej muzycznej zabawy dzieci miały za zadanie pokolorować rozdane przez prowadzącą obrazki, na których przedstawiona była trąbka. W tym czasie pani czytała rymowane zagadki, na które dzieci głośno odpowiadały. Jako zwieńczenie lekcji – jak przystało na muzyczne spotkanie – pani wraz z podopiecznymi śpiewała wesołe piosenki, które płynęły z głośników („Śpiewnik dla całej rodziny”).

I tak wesoło i ze śpiewem na ustach minęła nam ta cudowna godzina!

multi1 minmulti3 minmulti4 min


Z życia filii

"Kuźnia Młodych Talentów" - manga

man1

Biblioteka Dziecięca - Tajemniczy Ogród

W Bibliotece Dziecięcej - Tajemniczy Ogród odbyły się zajęcia z cyklu "Kuźnia Młodych Talentów". Tematem zajęć była manga, o której opowiadał Bartek Sokołowski - uczeń Szkoły Podstawowej nr 1. Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej omawiającej to czym jest manga, jej początki oraz najbardziej znanych autorów. Opisane zostały również zagadnienia dotyczące podziału mangi na gatunki skierowane do określonych grup odbiorców - Shonen, Seinen, Kodomo, Shojo i inne. Duże wrażenie zrobił zwłaszcza slajd przedstawiający kolejność czytania poszczególnych paneli komiksu.

Więcej…

O piśmie i o kobietach

wwl1

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegłym tygodniu Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 19 w Sosnowcu zajęcia z zakresu edukacji czytelniczo-medialnej. W trakcie zajęć uczestnicy obejrzeji prezentację multimedialną oraz z zaangażowaniem brali udział w quizie sprawdzającym wiedzę na temat historii pisma i druku. Na spotkaniach nie zabrakło również krzyżówki tematycznej. A z okazji Dnia Kobiet przygotowano dla przedszkolaków zajęcia czytelniczo-plastyczne. W trakcie zajęć dzieci brały udział w warsztatach plastycznych i z radością uczestniczyły w zabawach ruchowych. Na spotkaniach nie zabrakło prezentacji bajkowych tekstów oraz wesołych zagadek.

Więcej…

"Kiermasz Wielkanocny"

kiermasz wielkanocy F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV (ul. Gospodarcza 32) serdecznie zaprasza na "Kiermasz Wielkanocny" prac wykonanych przez podopiecznych Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu. Kiermasz odbędzie się w dn. 16 marca - 3 kwietnia 2018 w siedzibie biblioteki.

Czy warto palić papierosy?

pap1

Filia nr 20

Uczniowie klasy VII ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Sosnowcu wzięli udział w zajęciach dotyczących szkodliwości palenia tytoniu. Spotkanie prowadziła mgr Edyta Uchnast z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Zapobiegania Narkomanii. Oprócz ciekawej prezentacji, młodzież brała w zajęciach czynny udział rozwiązując krzyżówki i zadania przygotowane przez prowadzącą.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine