Jak przedszkolaki trąbki wyczarowywały

multi2 min

Zajęcia muzyczno-plastyczne w Dziale Multimedialnym

W dziale Multimedia 10 czerwca 2014 r. odbyły się zajęcia muzyczno-plastyczne z dziećmi młodszymi pt.: „Jak przedszkolaki trąbki wyczarowywały”. Zabawa składała się z dwóch części. Na wstępie pani opowiedziała dzieciom, z czego składa się trąbka i wszyscy wysłuchali brzmienia tego instrumentu.

W części pierwszej dzieci dostały przygotowane wcześniej przez prowadzącą elementy instrumentu z papieru i miały za zadanie połączyć je według pokazanego wzoru. Gotowy szkielet trąbki młodzi uczestnicy owijali kolorową bibułą i doklejali zaworki trąbki wykonane z plasteliny. W tym czasie z głośników dało się słyszeć „Wesołe wierszyki” Juliana Tuwima.

W części drugiej muzycznej zabawy dzieci miały za zadanie pokolorować rozdane przez prowadzącą obrazki, na których przedstawiona była trąbka. W tym czasie pani czytała rymowane zagadki, na które dzieci głośno odpowiadały. Jako zwieńczenie lekcji – jak przystało na muzyczne spotkanie – pani wraz z podopiecznymi śpiewała wesołe piosenki, które płynęły z głośników („Śpiewnik dla całej rodziny”).

I tak wesoło i ze śpiewem na ustach minęła nam ta cudowna godzina!

multi1 minmulti3 minmulti4 min


Z życia filii

Miauuu... i mruuu... w Tajemniczym Ogrodzie

kot4

Biblioteka Dziecięca

"Szare, bure lub pstrokate, wszystkie koty za pan brat, mają drogi swe i płoty, po prostu koci świat, po prostu koci świat. Miauuuuuuu....". W Tajemniczym Ogrodzie jest mnóstwo ciepłych i wygodnych miejsc, by przyjąć nasze ulubione zwierzaki. I tak się stało. W piątek, między godziną 16:00 a 17:00 wszystkie kocie szlaki prowadziły do Biblioteki Dziecięcej, w której mruczki – grzeczne i niegrzeczne – urządziły sobie z dziećmi Dzień Kota. Było... miauuuuuu... i mrrrrruuuuu...

Więcej…

Dzień Kota

dk1

Filia nr 20

Dlaczego kot mruczy? Do czego kotu potrzebne są wąsy? Na te i inne pytania dzieci uzyskały odpowiedzi podczas dzisiejszych zajęć. Były również kocie kolorowanki i rymowanki oraz ciekawe opowiadania o kotach różnych ras, a szczęśliwi posiadacze kotków wykonali laurki dla swojego pupila. Na koniec, każdy uczestnik otrzymał dyplomik za udział w zajęciach z okazji Światowego Dnia Kota.

Więcej…

Walentynkowe serca z papierowej wikliny

rand7

Filia nr 15

W tym miesiącu spotkanie "Klubu Seniora z pasją" miało charakter warsztatowy. Zajęcia z wikliny papierowej poprowadziła wraz z naszą koleżanką Kazimiera Wojtasik. Każda uczestniczka miała za zadanie własnoręcznie wykonać walentynkowe serduszko. Powstały piękne prace. Słodkim dodatkiem były wypieki od Piekarni "Maciuś".

Więcej…

W bibliotekach - walentynkowo!

serca3

Fotorelacja

Z okazji Walentynek w naszych bibliotecznych filiach odbyło się wiele spotkań i warsztatów poświęconych zakochanym. Nie zabrakło serduszkowych prac ręcznych, konkursów i zabaw ruchowych. Oto mała kolekcja zdjęć dokumentujących Dziań Zakochanych w sosnowieckiej Książnicy.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine