"Jestem bezpieczny" w Bibliotece Dziecięcej

sznupek3

Spotkanie z policyjnym Sznupkiem

5 czerwca 2014 gościliśmy w naszej bibliotece policjanta z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. Nasz gość na podstawie książki pt. "Wilk i siedem koźlątek", przekazał dzieciom z naszych zaprzyjaźnionych przedszkoli (Przedszkola nr 25 i 18) najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa dzieci w domu, na ulicy, na podwórku.

Dzieci poznały numer telefonu do Sznupka. Nauczyły się śpiewać refren piosenki pt. ''Piosenka Sznupka". Wspólnym śpiewem przywołały psa Sznupka, który stał się główną atrakcją dzisiejszego spotkania. Na zakończenie odbyła się sesja zdjęciowa przedszkolaków z naszymi gośćmi.

sznupek1sznupek2

sznupek3sznupek4


Z życia filii

Miauuu... i mruuu... w Tajemniczym Ogrodzie

kot4

Biblioteka Dziecięca

"Szare, bure lub pstrokate, wszystkie koty za pan brat, mają drogi swe i płoty, po prostu koci świat, po prostu koci świat. Miauuuuuuu....". W Tajemniczym Ogrodzie jest mnóstwo ciepłych i wygodnych miejsc, by przyjąć nasze ulubione zwierzaki. I tak się stało. W piątek, między godziną 16:00 a 17:00 wszystkie kocie szlaki prowadziły do Biblioteki Dziecięcej, w której mruczki – grzeczne i niegrzeczne – urządziły sobie z dziećmi Dzień Kota. Było... miauuuuuu... i mrrrrruuuuu...

Więcej…

Dzień Kota

dk1

Filia nr 20

Dlaczego kot mruczy? Do czego kotu potrzebne są wąsy? Na te i inne pytania dzieci uzyskały odpowiedzi podczas dzisiejszych zajęć. Były również kocie kolorowanki i rymowanki oraz ciekawe opowiadania o kotach różnych ras, a szczęśliwi posiadacze kotków wykonali laurki dla swojego pupila. Na koniec, każdy uczestnik otrzymał dyplomik za udział w zajęciach z okazji Światowego Dnia Kota.

Więcej…

Walentynkowe serca z papierowej wikliny

rand7

Filia nr 15

W tym miesiącu spotkanie "Klubu Seniora z pasją" miało charakter warsztatowy. Zajęcia z wikliny papierowej poprowadziła wraz z naszą koleżanką Kazimiera Wojtasik. Każda uczestniczka miała za zadanie własnoręcznie wykonać walentynkowe serduszko. Powstały piękne prace. Słodkim dodatkiem były wypieki od Piekarni "Maciuś".

Więcej…

W bibliotekach - walentynkowo!

serca3

Fotorelacja

Z okazji Walentynek w naszych bibliotecznych filiach odbyło się wiele spotkań i warsztatów poświęconych zakochanym. Nie zabrakło serduszkowych prac ręcznych, konkursów i zabaw ruchowych. Oto mała kolekcja zdjęć dokumentujących Dziań Zakochanych w sosnowieckiej Książnicy.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine