W bibliotekach - walentynkowo!

serca3

Fotorelacja

Z okazji Walentynek w naszych bibliotecznych filiach odbyło się wiele spotkań i warsztatów poświęconych zakochanym. Nie zabrakło serduszkowych prac ręcznych, konkursów i zabaw ruchowych. Oto mała kolekcja zdjęć dokumentujących Dziań Zakochanych w sosnowieckiej Książnicy.

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

ww1ww2

ww3ww4

Z okazji Dnia Zakochanych Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował na terenie Przedszkola Miejskiego nr 30 w Sosnowcu zajęcia czytelniczo-plastyczne. W trakcie spotkań dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w pogadankach na temat walentynkowych tradycji, rozwiązywały łamigłówki oraz wykonywały serduszkowe drzewka.

Filia nr 4

sw1sw2

sw3sw4

sw5sw6

sw7sw8

sw9

Tydzień w bibliotece upłynął pod hasłem "Walentynki". Dzieci przygotowały dla swoich najbliższych drzewka szczęścia, walentynkowe motylki z papierowych rolek, łapacze snów powszechnie zwane dreamcatcher oraz kartki i pudełka na prezenty. Dzisiejsze zajęcia były związane z zimą. Dzieci odpowiadały na zagadki a następnie wykonały z papieru rodzinę bałwanków.

Biblioteka Dziecięca

serca1serca2

serca4serca5

W Tajemniczym Ogrodzie zaroiło się od zakochanych sówek! Miłość, sympatia, serdeczność - to uczucia, które towarzyszą nam przez całe życie. Klasy: I A i III A ze Szkoły Podstawowej nr 10 przygotowały walentynkowe kartki którymi chcą obdarować wszystkie kochane przez siebie osoby. Wcześniej z zaciekawieniem wysłuchały legendy o biskupie Walentym, od którego wywodzi się współczesna "walentynka".

Filia nr 15

walmec1walmec2

walmec3walmec4

Na kolejnych zajęciach plastycznych w Filii nr 15 Mec, dzieci razem z opiekunami, wykonały piękne serca walentynkowe. Przy wykorzystaniu różnych materiałów: styropian, wstążki, cekiny powstały niepowtarzalne upominki dla najbliższych.

Filia nr 17

powa1powa2

powa3powa4

powa5powa6

Mijający tydzień w Filii nr 17 - Pogoń upłynął zimowo i walentynkowo. Najmłodsza grupa przedszkolaków odwiedziła naszą filię i wysłuchała opowieści o zimowych przygodach świnki Peppy i jej rodzinki. Teraz maluszki wiedzą już, jak unikać niebezpieczeństw podczas zimowych zabaw. 14 luty to Dzień Świętego Walentego, czyli święto zakochanych. W tym dniu obdarowujemy swoich bliskich przysłowiową walentynką. Podczas zajęć w naszej filii, przedszkolaki dowiedziały się skąd wziął się ten zwyczaj i pokolorowały kartkę walentynkową. Na popołudniowych warsztatach plastycznych dzieci zrobiły i przepięknie ozdobiły wiele walentynkowych serduszek, które podarowały swoim najbliższym.

Filia nr 19

rand1rand2

rand3rand4

rand6rand5

Walentynki trwały cały tydzień. Bawiły się dzieci, bawili się dorośli. Dzieci lepiły serduszka dla swoich Walentynek, bawiły się w różne gry i zabawy ruchowe, tworzyły drzewka szczęścia. A dorośli brali udział w "Randce w ciemno z ... książką". Każdy Czytelnik mógł wybrać książkę, której nie widział i nie mógł dotknąć, znał tylko opisy-zagadki do ich treści, przygotowane przez bibliotekarzy. Chętnie "umawiano" się na randki w ciemno. Mamy nadzieje, że okażą się udane :)

Filia nr 20

walss1walss2

walss3

W Filii nr 20 - Stary Sosnowiec przedszkolaki wzięły udział w zajęciach świetlicowych, podczas których wykonywały walentynkowe serduszka dla miłej sercu osoby, śpiewały ze Smerfami oraz oglądały zabawne filmiki. Dla dorosłych zaproponowaliśmy walentynkową loterię.

 


Z życia filii

Zwyczaje wielkanocne

wiek1

Filia nr 3

Filię nr 3 na Klimontowie odwiedziły dziś dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 53. W trakcie spotkania dzieci obejrzały prezentację o Świętach Wielkanocnych, a także dowiedziały się o wielu zwyczajach i tradycjach, zarówno tych bardzo znanych, jak i tych, które rzadko już można w Polsce spotkać. Bo kto słyszał o „pogrzebie żuru" czy „wieszaniu śledzi"? Kto wie, że kiedyś śmigus-dyngus to były dwa różne obrzędy? Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały historii o wielkanocnych zwyczajach, a potem malowały piękne, kolorowe pisanki. Na razie tylko te na papierze...

Więcej…

Na tropach zwierząt

tro1

Filia nr 13

Filia nr 13 - Maczki zorganizowała dla dzieci z Przedszkola nr 36 w Sosnowcu zajęcia edukacyjno-przyrodnicze. Gościem spotkania była Agata Kloczkowska z Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska w Katowicach. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, wysłuchały wielu ciekawostek przyrodniczych i brały aktywnie udział w zajęciach i zabawach m.in. rozpoznając i tropiąc ślady zwierząt, a także robiąc odciski śladów w masie solnej. Natomiast uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej nr 37 w Sosnowcu, miały zorganizowane zajęcia w terenie, gdzie szukali oznak zbliżającej się wiosny.

Więcej…

Poezja niepodległościowa

poezja niepodległościowa D1

Spotkanie w Tajemniczym Ogrodzie

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród" przy ul. gen. S. Grota-Roweckiego 23 serdecznie zaprasza na spotkanie "Poezja niepodległościowa" zorganizowane w ramach Światowego Dnia Poezji oraz obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 22 marca 2018 (czwartek) o godz. 16.00. Wiersze recytować i czytać będą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 oraz zaproszeni goście. Wstęp wolny.

Wielkanocne spotkania

erz1

Filia nr 10

Okres przed Świętami Wielkanocnymi to doskonała okazja, aby spotkać się z najmłodszymi czytelnikami biblioteki czyli przedszkolakami. Na zajęcia do naszej Filii nr 10 zostały zaproszone dzieci z Przedszkola nr 33. Celem spotkania było przybliżenie tradycji i obrzędów związanych z nadchodzącą Wielkanocą. Na zajęciach przedszkolaki wykonały wielkanocne jaja. Na zakończenie nie obyło się bez słodkości czyli baby wielkanocnej.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine