Zwariowany styczeń

kod1

Filia nr 15

W Filii nr 15 - Mec gościliśmy przedszkolaków, z którymi wchodziliśmy w atmosferę zabaw zimowych w domu i na dworze. W bibliotece zaczęliśmy ferie z książką, a potem przeprowadziliśmy "wyścig ze śnieżkami", zabawę na spostrzegawczość, a jako podsumowanie bibliotecznych atrakcji dzieci wykonały bałwanki z płatków kosmetycznych. Ale to nie wszystko...

Kolejne zajęcia w Filii nr 15 Mec to dawka wiedzy, dobrej zabawy i kreatywnego działania. Nasi milusińscy obchodzili Dzień Pingwina i Dzień Śniegu. Razem z książkowymi bohaterami: Bolkiem i Lolkiem, Kubusiem Puchatkiem i przyjaciółmi odkrywaliśmy tajemnice zimy i ciekawostki z życia polarnych zwierząt. Nie zabrakło wspólnego czytania, zabaw ruchowych i prac plastycznych - bałwanków i pingwinków.

W czwartkowe popołudnie do naszej Filii znów zawitała żyrafa. Nasi goście obejrzeli krótkie przedstawienie w oparciu o książeczkę o przygodach żyrafy autorstwa Marty Palarz. Po wysłuchaniu bajki wspólnie wypchaliśmy uszytą żyrafę i ozdabialiśmy kolorowymi kropeczkami wydrukowane żyrafy. Był to czas wspólnej zabawy, gdzie dzieci i ich opiekunowie wspólnie mogli przenieść się w świat dziecięcej radości. Na zakończenie nasi przyjaciele z Fundacji "Dr Clown" wykonali z balonów zwierzątka, które dzieci same ozdobiły i zabrały ze sobą.

Popołudniowe zajęcia Małego Artysty cieszą się nadal dużym zainteresowaniem. Na styczniowych zajęciach dzieci wykonywały kartki na Dzień Babci i Dziadka oraz zimowe drzewka z użyciem różnych technik plastycznych. Cieszymy się bardzo, że w zajęciach biorą udział dzieci i ich opiekunowie, którzy również odkrywają w sobie nowe talenty. Poniżej piękne efekty tych prac.

 

kod2kod3

kod4kod5

kod6s1

s2s3

s4s5

s6s7

s8s9

s10s11

s12s13

s14s15

s16s17

s18s19

s20s21

s22s23

 


Z życia filii

Miauuu... i mruuu... w Tajemniczym Ogrodzie

kot4

Biblioteka Dziecięca

"Szare, bure lub pstrokate, wszystkie koty za pan brat, mają drogi swe i płoty, po prostu koci świat, po prostu koci świat. Miauuuuuuu....". W Tajemniczym Ogrodzie jest mnóstwo ciepłych i wygodnych miejsc, by przyjąć nasze ulubione zwierzaki. I tak się stało. W piątek, między godziną 16:00 a 17:00 wszystkie kocie szlaki prowadziły do Biblioteki Dziecięcej, w której mruczki – grzeczne i niegrzeczne – urządziły sobie z dziećmi Dzień Kota. Było... miauuuuuu... i mrrrrruuuuu...

Więcej…

Dzień Kota

dk1

Filia nr 20

Dlaczego kot mruczy? Do czego kotu potrzebne są wąsy? Na te i inne pytania dzieci uzyskały odpowiedzi podczas dzisiejszych zajęć. Były również kocie kolorowanki i rymowanki oraz ciekawe opowiadania o kotach różnych ras, a szczęśliwi posiadacze kotków wykonali laurki dla swojego pupila. Na koniec, każdy uczestnik otrzymał dyplomik za udział w zajęciach z okazji Światowego Dnia Kota.

Więcej…

Walentynkowe serca z papierowej wikliny

rand7

Filia nr 15

W tym miesiącu spotkanie "Klubu Seniora z pasją" miało charakter warsztatowy. Zajęcia z wikliny papierowej poprowadziła wraz z naszą koleżanką Kazimiera Wojtasik. Każda uczestniczka miała za zadanie własnoręcznie wykonać walentynkowe serduszko. Powstały piękne prace. Słodkim dodatkiem były wypieki od Piekarni "Maciuś".

Więcej…

W bibliotekach - walentynkowo!

serca3

Fotorelacja

Z okazji Walentynek w naszych bibliotecznych filiach odbyło się wiele spotkań i warsztatów poświęconych zakochanym. Nie zabrakło serduszkowych prac ręcznych, konkursów i zabaw ruchowych. Oto mała kolekcja zdjęć dokumentujących Dziań Zakochanych w sosnowieckiej Książnicy.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine