Zwariowany styczeń

kod1

Filia nr 15

W Filii nr 15 - Mec gościliśmy przedszkolaków, z którymi wchodziliśmy w atmosferę zabaw zimowych w domu i na dworze. W bibliotece zaczęliśmy ferie z książką, a potem przeprowadziliśmy "wyścig ze śnieżkami", zabawę na spostrzegawczość, a jako podsumowanie bibliotecznych atrakcji dzieci wykonały bałwanki z płatków kosmetycznych. Ale to nie wszystko...

Kolejne zajęcia w Filii nr 15 Mec to dawka wiedzy, dobrej zabawy i kreatywnego działania. Nasi milusińscy obchodzili Dzień Pingwina i Dzień Śniegu. Razem z książkowymi bohaterami: Bolkiem i Lolkiem, Kubusiem Puchatkiem i przyjaciółmi odkrywaliśmy tajemnice zimy i ciekawostki z życia polarnych zwierząt. Nie zabrakło wspólnego czytania, zabaw ruchowych i prac plastycznych - bałwanków i pingwinków.

W czwartkowe popołudnie do naszej Filii znów zawitała żyrafa. Nasi goście obejrzeli krótkie przedstawienie w oparciu o książeczkę o przygodach żyrafy autorstwa Marty Palarz. Po wysłuchaniu bajki wspólnie wypchaliśmy uszytą żyrafę i ozdabialiśmy kolorowymi kropeczkami wydrukowane żyrafy. Był to czas wspólnej zabawy, gdzie dzieci i ich opiekunowie wspólnie mogli przenieść się w świat dziecięcej radości. Na zakończenie nasi przyjaciele z Fundacji "Dr Clown" wykonali z balonów zwierzątka, które dzieci same ozdobiły i zabrały ze sobą.

Popołudniowe zajęcia Małego Artysty cieszą się nadal dużym zainteresowaniem. Na styczniowych zajęciach dzieci wykonywały kartki na Dzień Babci i Dziadka oraz zimowe drzewka z użyciem różnych technik plastycznych. Cieszymy się bardzo, że w zajęciach biorą udział dzieci i ich opiekunowie, którzy również odkrywają w sobie nowe talenty. Poniżej piękne efekty tych prac.

 

kod2kod3

kod4kod5

kod6s1

s2s3

s4s5

s6s7

s8s9

s10s11

s12s13

s14s15

s16s17

s18s19

s20s21

s22s23

 


Z życia filii

Łapy, pazurki, ogonki...

cl2

Filia nr 15

Kolejna impreza artystyczno-czytelnicza dla przedszkolaków z okazji Światowego Dnia Kota za nami. Tym razem święto kociaków obchodziliśmy w zaprzyjaźniomym Przedszkolu Miejskim nr 44 w Sosnowcu. Prezentacja o najsłynniejszych kotach, zabawy ruchowe, zagadki czy wspólny taniec to niektóre z atrakcji, które nam towarzyszyły. Przedszkolaki zebrały karmę, którą przekazały Kociej Beci, opiekunce kotów wolno żyjących. Na zakończenie każdy dzieciak otrzymał balonowe cudaki. Do zobaczenia za rok.

Więcej…

Koty i kociaki, bardzo miłe zwierzaki

koci1

Filia nr 19

W Święto Kota Filię nr 19 - Milowice odwiedziło mnóstwo dzieciaków-kociaków. Wcielanie się w role małych kotów dało im wiele radości. Radośnie było też w trakcie oglądania slajdów i filmików ze śmiesznymi kotami należącymi do naszych pań bibliotekarek. Koty lubią brykać - dzieci też. Koty są cierpliwe - nasze dzieci też. Udowodniły to układając kota-układankę.

Więcej…

Tuwim/Brzechwa

re1

Filia nr 20

Filia nr 20 we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 27 zorganizowała konkurs dla uczniów klas III i IV na najpiękniejsza interpretację wybranego wiersza Juliana Tuwima lub Jana Brzechwy. Uczestnicy wykazali się dużymi zdolnościami aktorskimi i pomysłowością w interpretowaniu utworów. Dla najlepszych przygotowane zostały dyplomy, a dla wszystkich drobne upominki.

Więcej…

"Impresje z balkonu" - wernisaż

gruszka F-17

Zaprasza Filia nr 17 - Pogoń

We wtorek 27 lutego 2018 o godz. 16.30 Filia nr 17 - Pogoń przy ul. Będzińskiej 22 serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy prac fotograficznych Dariusza Gruszki - "Impresje z balkonu". Wystawę będzie można oglądać do 30 marca 2018. Wstęp wolny.

Joomla templates by Joomlashine