Andrzejki 2017

a4

Zabawa w magię

Nastał czas wróźb, przepowiedni i magicznych zabaw. Jak co roku - w Andrzejki - dzieci, młodzież i dorośli chętnie odwiedzali nasze placówki, by wspólnie lać wosk, wróżyć z kart, fusów i dłoni, odgadywać przyszłość ze skórek jabłek itp. Jak zawsze - zabawy było co niemiara. Wszystkim życzymy, by dobre wróżby się spełniły, a te mniej pomyśle szybko poszły w zapomnienie ;)

 

Filia nr 7 BIBLIOSFERA

Andrzejki bib1Andrzejki bib2

Andrzejki bib3Andrzejki bib4

W późne listopadowe popołudnie, pośród zapachu topionego wosku i migoczących świec odbyło się tradycyjne lanie wosku. Wróżby ze słomek, monet i skórki z jabłek, magia kolorów, mowa kwiatów oraz próby wywróżenia sobie imienia ukochanego i przyszłego zawodu wywoływały w dzieciach zdziwienie i śmiech. Najważniejsze, że wszyscy bawiliśmy się świetnie, a czy nasze wróżby się spełnią ...to już inna bajka :)

Filia nr 17 - Pogoń

a1a2

a3a5

W Filii nr 17 popołudniowe zajęcia miały magiczny charakter. Andrzejki to przede wszystkim dobra zabawa, w trakcie której możemy dowiedzieć się co nas czeka w przyszłości. Najważniejszą wróżbą było oczywiście lanie wosku przez klucz i odgadywanie niezwykłych kształtów z zastygłej masy i rzucanego przez nią cienia. Nie zabrakło także innych przepowiedni takich jak: losowanie imion sympatii, wróżenie z ręki i kart, przepowiadanie przyszłości z magicznej kuli i rozsypanych szpilek, wrzucanie grosika do wody aby marzenie się spełniło. Tajna "broń" wróżki to talizmany czyli tajemnicze przedmioty ukryte pod kubeczkami. Jak zwykle spotkanie dostarczyło wiele emocji i radości, ale by andrzejkowe wróżby się spełniły trzeba mocno tego pragnąć.

Filia nr 20 - Stary Sosnowiec

andrzejki1andrzejki2

andrzejki3

Pracownicy Filii nr 20 zaprosili grupę uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 27 na Andrzejki. Dzieci obejrzały prezentację oraz uczestniczyły w Andrzejkowych wróżbach. Był rzut monetą do wody, wróżba kwiatowa, numerologiczna i wiele innych.


Z życia filii

"Kuźnia Młodych Talentów" - manga

man1

Biblioteka Dziecięca - Tajemniczy Ogród

W Bibliotece Dziecięcej - Tajemniczy Ogród odbyły się zajęcia z cyklu "Kuźnia Młodych Talentów". Tematem zajęć była manga, o której opowiadał Bartek Sokołowski - uczeń Szkoły Podstawowej nr 1. Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej omawiającej to czym jest manga, jej początki oraz najbardziej znanych autorów. Opisane zostały również zagadnienia dotyczące podziału mangi na gatunki skierowane do określonych grup odbiorców - Shonen, Seinen, Kodomo, Shojo i inne. Duże wrażenie zrobił zwłaszcza slajd przedstawiający kolejność czytania poszczególnych paneli komiksu.

Więcej…

O piśmie i o kobietach

wwl1

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegłym tygodniu Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 19 w Sosnowcu zajęcia z zakresu edukacji czytelniczo-medialnej. W trakcie zajęć uczestnicy obejrzeji prezentację multimedialną oraz z zaangażowaniem brali udział w quizie sprawdzającym wiedzę na temat historii pisma i druku. Na spotkaniach nie zabrakło również krzyżówki tematycznej. A z okazji Dnia Kobiet przygotowano dla przedszkolaków zajęcia czytelniczo-plastyczne. W trakcie zajęć dzieci brały udział w warsztatach plastycznych i z radością uczestniczyły w zabawach ruchowych. Na spotkaniach nie zabrakło prezentacji bajkowych tekstów oraz wesołych zagadek.

Więcej…

"Kiermasz Wielkanocny"

kiermasz wielkanocy F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV (ul. Gospodarcza 32) serdecznie zaprasza na "Kiermasz Wielkanocny" prac wykonanych przez podopiecznych Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu. Kiermasz odbędzie się w dn. 16 marca - 3 kwietnia 2018 w siedzibie biblioteki.

Czy warto palić papierosy?

pap1

Filia nr 20

Uczniowie klasy VII ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Sosnowcu wzięli udział w zajęciach dotyczących szkodliwości palenia tytoniu. Spotkanie prowadziła mgr Edyta Uchnast z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Zapobiegania Narkomanii. Oprócz ciekawej prezentacji, młodzież brała w zajęciach czynny udział rozwiązując krzyżówki i zadania przygotowane przez prowadzącą.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine