Andrzejki 2017

a4

Zabawa w magię

Nastał czas wróźb, przepowiedni i magicznych zabaw. Jak co roku - w Andrzejki - dzieci, młodzież i dorośli chętnie odwiedzali nasze placówki, by wspólnie lać wosk, wróżyć z kart, fusów i dłoni, odgadywać przyszłość ze skórek jabłek itp. Jak zawsze - zabawy było co niemiara. Wszystkim życzymy, by dobre wróżby się spełniły, a te mniej pomyśle szybko poszły w zapomnienie ;)

 

Filia nr 7 BIBLIOSFERA

Andrzejki bib1Andrzejki bib2

Andrzejki bib3Andrzejki bib4

W późne listopadowe popołudnie, pośród zapachu topionego wosku i migoczących świec odbyło się tradycyjne lanie wosku. Wróżby ze słomek, monet i skórki z jabłek, magia kolorów, mowa kwiatów oraz próby wywróżenia sobie imienia ukochanego i przyszłego zawodu wywoływały w dzieciach zdziwienie i śmiech. Najważniejsze, że wszyscy bawiliśmy się świetnie, a czy nasze wróżby się spełnią ...to już inna bajka :)

Filia nr 17 - Pogoń

a1a2

a3a5

W Filii nr 17 popołudniowe zajęcia miały magiczny charakter. Andrzejki to przede wszystkim dobra zabawa, w trakcie której możemy dowiedzieć się co nas czeka w przyszłości. Najważniejszą wróżbą było oczywiście lanie wosku przez klucz i odgadywanie niezwykłych kształtów z zastygłej masy i rzucanego przez nią cienia. Nie zabrakło także innych przepowiedni takich jak: losowanie imion sympatii, wróżenie z ręki i kart, przepowiadanie przyszłości z magicznej kuli i rozsypanych szpilek, wrzucanie grosika do wody aby marzenie się spełniło. Tajna "broń" wróżki to talizmany czyli tajemnicze przedmioty ukryte pod kubeczkami. Jak zwykle spotkanie dostarczyło wiele emocji i radości, ale by andrzejkowe wróżby się spełniły trzeba mocno tego pragnąć.

Filia nr 20 - Stary Sosnowiec

andrzejki1andrzejki2

andrzejki3

Pracownicy Filii nr 20 zaprosili grupę uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 27 na Andrzejki. Dzieci obejrzały prezentację oraz uczestniczyły w Andrzejkowych wróżbach. Był rzut monetą do wody, wróżba kwiatowa, numerologiczna i wiele innych.


Z życia filii

W bibliotekach - walentynkowo!

serca3

Fotorelacja

Z okazji Walentynek w naszych bibliotecznych filiach odbyło się wiele spotkań i warsztatów poświęconych zakochanym. Nie zabrakło serduszkowych prac ręcznych, konkursów i zabaw ruchowych. Oto mała kolekcja zdjęć dokumentujących Dziań Zakochanych w sosnowieckiej Książnicy.

Więcej…

Wszystko o... ulicy Jana Matejki

srodulanowa

Filia nr 1

Filia nr 1 - Środula (ul. Kossaka 10 - pawilon) serdecznie zaprasza wszystkie osoby zainteresowane historią i współczesnością dzielnicy, na kolejne spotkanie Miłośników Środuli Dawnej i Młodej, które odbędzie się 17 lutego 2018 (sobota) o godzinie 12.00. Tematem przewodnim rozważań będzie historia ulicy Jana Matejki. Wstęp wolny.

Randka w ciemno z… książką

randka w ciemno

Filia nr 19

Masz ochotę na wieczorną randkę z... książką? Chętnie wymienisz starą... lekturę na coś nowego i nieoczekiwanego? Szukasz nowych, ciekawych wrażeń... literackich? Dzięki Filii nr 19 – Milowice to możliwe! W dniach od 12 do 16 lutego 2018, w godzinach otwarcia placówki, zapraszamy wszystkich zainteresowanych Czytelników, którzy nie boją się próbować nowych rzeczy, do udziału w nietypowej zabawie walentynkowej, organizowanej w Bibliotece przy ul. Baczyńskiego 12. Co proponujemy? Starą jak świat randkę w ciemno, ale w bibliotecznej edycji, której głównym bohaterem jest książka. Każdy chętny Czytelnik otrzyma propozycje pięciu książek (staranie wybranych przez bibliotekarza), których nie będzie można zobaczyć ani dotknąć. Wyboru lektury będzie trzeba dokonać jedynie na podstawie krótkiego opisu przygotowanego przez bibliotekarza. Czy każda tajemnicza książka znajdzie swojego Czytelnika?

Niebieskie Walentynki

wa1

Filia nr 1

Dzisiejsze przedpołudnie wraz z przedszkolakami z grupy Biedronki z Przedszkola Miejskiego nr 52, spędziliśmy w towarzystwie Smerfów. A wszystko to za sprawą Zakochanego Papy Smerfa oraz czarownicy Hogaty zakochanej w czarnoksiężniku Harlekinie... ach co to były za smerfastyczne historie! Było i trochę śmiesznie, i trochę smutno - jeśli chcecie się dowiedzieć szczegółów, to zapraszamy do biblioteki po książeczki! Dzieciaki zrobiły również piękne kolorowe serca, którymi obdarują najukochańszą osobę na świecie.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine