Dodatkowa działalność Multimediów

 

Dział Multimediów to nie tylko miejsce, w którym można skorzystać z bogatych zbiorów sosnowieckiej Biblioteki. Dział ten organizuje również spotkania z dziećmi w formie lekcji bibliotecznych z elementami muzyki i zabaw ruchowych. Na spotkaniach dzieci słuchają m.in. fragmentów wierszy na temat wybranego instrumentu muzycznego, który prowadząca pokazuje im na planszy, po czym rozmawiają na temat jego zastosowania oraz wyglądu. Uczestnicy słuchają fragmentu utworu, w którym można usłyszeć dany instrument. Na koniec prowadząca organizuje szybki quiz, by sprawdzić, co dzieci zapamiętały z lekcji. Spotkanie kończy marsz J. Straussa, przy którym dzieci maszerują naśladując poznane instrumenty. Uczestnicy dostają także ilustracje przedstawiające instrumenty do pokolorowania.

muz1muz2muz3

Dział ten prowadzi także zajęcia świetlicowe z seniorami dotyczące klasyki literatury. Na spotkaniach tych uczestnicy słuchają fragmentu wybranego audiobooka i oglądają fragment wybranego filmu, by następnie o nich podyskutować. Zajęcia odbywają się w Domach Pomocy Społecznej nr 1 i 2.

dps1dps2

 

 


Z życia filii

"Kuźnia Młodych Talentów" - manga

man1

Biblioteka Dziecięca - Tajemniczy Ogród

W Bibliotece Dziecięcej - Tajemniczy Ogród odbyły się zajęcia z cyklu "Kuźnia Młodych Talentów". Tematem zajęć była manga, o której opowiadał Bartek Sokołowski - uczeń Szkoły Podstawowej nr 1. Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej omawiającej to czym jest manga, jej początki oraz najbardziej znanych autorów. Opisane zostały również zagadnienia dotyczące podziału mangi na gatunki skierowane do określonych grup odbiorców - Shonen, Seinen, Kodomo, Shojo i inne. Duże wrażenie zrobił zwłaszcza slajd przedstawiający kolejność czytania poszczególnych paneli komiksu.

Więcej…

O piśmie i o kobietach

wwl1

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegłym tygodniu Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 19 w Sosnowcu zajęcia z zakresu edukacji czytelniczo-medialnej. W trakcie zajęć uczestnicy obejrzeji prezentację multimedialną oraz z zaangażowaniem brali udział w quizie sprawdzającym wiedzę na temat historii pisma i druku. Na spotkaniach nie zabrakło również krzyżówki tematycznej. A z okazji Dnia Kobiet przygotowano dla przedszkolaków zajęcia czytelniczo-plastyczne. W trakcie zajęć dzieci brały udział w warsztatach plastycznych i z radością uczestniczyły w zabawach ruchowych. Na spotkaniach nie zabrakło prezentacji bajkowych tekstów oraz wesołych zagadek.

Więcej…

"Kiermasz Wielkanocny"

kiermasz wielkanocy F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV (ul. Gospodarcza 32) serdecznie zaprasza na "Kiermasz Wielkanocny" prac wykonanych przez podopiecznych Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu. Kiermasz odbędzie się w dn. 16 marca - 3 kwietnia 2018 w siedzibie biblioteki.

Czy warto palić papierosy?

pap1

Filia nr 20

Uczniowie klasy VII ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Sosnowcu wzięli udział w zajęciach dotyczących szkodliwości palenia tytoniu. Spotkanie prowadziła mgr Edyta Uchnast z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Zapobiegania Narkomanii. Oprócz ciekawej prezentacji, młodzież brała w zajęciach czynny udział rozwiązując krzyżówki i zadania przygotowane przez prowadzącą.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine