Dodatkowa działalność Multimediów

 

Dział Multimediów to nie tylko miejsce, w którym można skorzystać z bogatych zbiorów sosnowieckiej Biblioteki. Dział ten organizuje również spotkania z dziećmi w formie lekcji bibliotecznych z elementami muzyki i zabaw ruchowych. Na spotkaniach dzieci słuchają m.in. fragmentów wierszy na temat wybranego instrumentu muzycznego, który prowadząca pokazuje im na planszy, po czym rozmawiają na temat jego zastosowania oraz wyglądu. Uczestnicy słuchają fragmentu utworu, w którym można usłyszeć dany instrument. Na koniec prowadząca organizuje szybki quiz, by sprawdzić, co dzieci zapamiętały z lekcji. Spotkanie kończy marsz J. Straussa, przy którym dzieci maszerują naśladując poznane instrumenty. Uczestnicy dostają także ilustracje przedstawiające instrumenty do pokolorowania.

muz1muz2muz3

Dział ten prowadzi także zajęcia świetlicowe z seniorami dotyczące klasyki literatury. Na spotkaniach tych uczestnicy słuchają fragmentu wybranego audiobooka i oglądają fragment wybranego filmu, by następnie o nich podyskutować. Zajęcia odbywają się w Domach Pomocy Społecznej nr 1 i 2.

dps1dps2

 

 


Z życia filii

Luty pełen atrakcji

lur1

Filia nr 2

W Filii nr 2 - Rudna IV dużo się dzieje. Odwiedziło nas wiele grup przedszkolnych. Świętowaliśmy Dzień Kota: dzieci poznały rasy kotów i kocie zwyczaje, oglądały bajki o kotach oraz wykonywały piękne kotki z papieru. Świętowaliśmy także Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Maluchy wzięły udział w zagadkach językowych oraz z powodzeniem próbowały swoich sił w językowych "łamańcach". Przedszkolaki wysłuchały historyjki o tym, czym jest kultura, w tym także kultura słowa, oraz wykonały kolaż dotyczący naszego trudnego, a zarazem pięknego, języka polskiego. Ale to nie wszystko...

Więcej…

Rękodzieło w Bibliosferze - luty 2018

rek5

Filia nr 7 BIBLIOSFERA

Środowe warsztaty rękodzieła w Bibliosferze cieszą się coraz większą popularnością. Pomimo jeszcze zimowej aury za oknem, do nas zapukała wiosna i Wielkanoc. Panie przygotowywały piękne dekoracje na nadchodzące święta. Efekt ich pracy możemy podziwiać na załączonych zdjęciach. Kolejne spotkanie już 7 marca 2018 o godz. 16.00. Zapraszamy.

Więcej…

"Impresje z balkonu" - wernisaż

gruszka F-17

Zaprasza Filia nr 17 - Pogoń

We wtorek 27 lutego 2018 o godz. 16.30 Filia nr 17 - Pogoń przy ul. Będzińskiej 22 serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy prac fotograficznych Dariusza Gruszki - "Impresje z balkonu". Wystawę będzie można oglądać do 30 marca 2018. Wstęp wolny.

Łapy, pazurki, ogonki...

cl2

Filia nr 15

Kolejna impreza artystyczno-czytelnicza dla przedszkolaków z okazji Światowego Dnia Kota za nami. Tym razem święto kociaków obchodziliśmy w zaprzyjaźniomym Przedszkolu Miejskim nr 44 w Sosnowcu. Prezentacja o najsłynniejszych kotach, zabawy ruchowe, zagadki czy wspólny taniec to niektóre z atrakcji, które nam towarzyszyły. Przedszkolaki zebrały karmę, którą przekazały Kociej Beci, opiekunce kotów wolno żyjących. Na zakończenie każdy dzieciak otrzymał balonowe cudaki. Do zobaczenia za rok.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine