Biblioteka seniorom i nie tylko

Sztuka decoupage-u

Zajęcia z decoupage'u, które odbyły się 20 marca 2014 zgromadziły w Bibliotece Głównej liczne grono osób zainteresowanych sztuką ozdabiania przedmiotów przy użyciu papierowych serwetek. Uczestnicy spotkania poznali historię decoupage'u oraz sposoby dekorowania przedmiotów z drewna, szkła czy metalu za pomocą różnych technik charakterystycznych dla tej formy sztuki. Mogli oni również na żywo zobaczyć prace wykonane w tej technice, takie jak drewniane pudełka, szklane kieliszki czy poduszki. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się również finał spotkania, podczas którego wszystkie osoby przybyłe na zajęcia w sposób praktyczny mogły przekonać się jak wygląda ta sztuka zdobnicza. Dzięki zdobytej wiedzy oraz pomysłowości uczestników powstały pięknie wykonane prace.

Gorąco zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie z cyklu "Biblioteka seniorom i nie tylko", które odbędzie się 3 kwietnia o godz. 11:00 w Czytelni Biblioteki Głównej. Jego tematem będą "Lubiane i niezapomniane - Irena Kwiatkowska i Hanka Bielicka".

dec1dec2dec3


Z życia filii

Zwyczaje wielkanocne

wiek1

Filia nr 3

Filię nr 3 na Klimontowie odwiedziły dziś dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 53. W trakcie spotkania dzieci obejrzały prezentację o Świętach Wielkanocnych, a także dowiedziały się o wielu zwyczajach i tradycjach, zarówno tych bardzo znanych, jak i tych, które rzadko już można w Polsce spotkać. Bo kto słyszał o „pogrzebie żuru" czy „wieszaniu śledzi"? Kto wie, że kiedyś śmigus-dyngus to były dwa różne obrzędy? Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały historii o wielkanocnych zwyczajach, a potem malowały piękne, kolorowe pisanki. Na razie tylko te na papierze...

Więcej…

Na tropach zwierząt

tro1

Filia nr 13

Filia nr 13 - Maczki zorganizowała dla dzieci z Przedszkola nr 36 w Sosnowcu zajęcia edukacyjno-przyrodnicze. Gościem spotkania była Agata Kloczkowska z Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska w Katowicach. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, wysłuchały wielu ciekawostek przyrodniczych i brały aktywnie udział w zajęciach i zabawach m.in. rozpoznając i tropiąc ślady zwierząt, a także robiąc odciski śladów w masie solnej. Natomiast uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej nr 37 w Sosnowcu, miały zorganizowane zajęcia w terenie, gdzie szukali oznak zbliżającej się wiosny.

Więcej…

Poezja niepodległościowa

poezja niepodległościowa D1

Spotkanie w Tajemniczym Ogrodzie

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród" przy ul. gen. S. Grota-Roweckiego 23 serdecznie zaprasza na spotkanie "Poezja niepodległościowa" zorganizowane w ramach Światowego Dnia Poezji oraz obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 22 marca 2018 (czwartek) o godz. 16.00. Wiersze recytować i czytać będą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 oraz zaproszeni goście. Wstęp wolny.

Wielkanocne spotkania

erz1

Filia nr 10

Okres przed Świętami Wielkanocnymi to doskonała okazja, aby spotkać się z najmłodszymi czytelnikami biblioteki czyli przedszkolakami. Na zajęcia do naszej Filii nr 10 zostały zaproszone dzieci z Przedszkola nr 33. Celem spotkania było przybliżenie tradycji i obrzędów związanych z nadchodzącą Wielkanocą. Na zajęciach przedszkolaki wykonały wielkanocne jaja. Na zakończenie nie obyło się bez słodkości czyli baby wielkanocnej.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine