Międzypokoleniowe spotkania na Środuli!

"Obywatel Senior" w Filii nr 1

W mijającym tygodniu w Filii nr 1 - Środula odbyły się spotkania najmłodszych czytelników z seniorami. Dzieci wysłuchały wierszy i bajek, które towarzyszą nam już od wielu lat (znały je już nasze prababcie i pradziadkowie). Wszyscy przypomnieliśmy sobie więc historię o chorym kotku, sąsiadach z piekła rodem, czyli Pawle i Gawle, a także małpie, która zapragnęła zażyć kąpieli... 

Nasi milusińscy odwdzięczyli się piosenkami i wierszykami w tym o babci czarodziejce:

"Babcia czarodziejka, zawsze ma dobrych rad, mądrych rad cały kosz,

Babcia czarodziejka, ona wie co się je, co ma tak dobry smak,

Babcia czarodziejka, daje nam zdrowia dar, smaczny kęs, słodki czar,

Babcia, dobra wróżka, ona zna, czarów moc, zaklęć sto".

Naszym spotkaniom towarzyszy również ekspozycja prac plastycznych, nagrodzonych w konkursie "Wakacje z dziadkami". Podsumowując: od zawsze wszyscy wiedzą, ŻE NIE MA ŻYCIA BEZ DZIADKÓW O CZYM ŚWIADCZY WIELE FAKTÓW!

srod1srod2srod3


Z życia filii

"Kuźnia Młodych Talentów" - manga

man1

Biblioteka Dziecięca - Tajemniczy Ogród

W Bibliotece Dziecięcej - Tajemniczy Ogród odbyły się zajęcia z cyklu "Kuźnia Młodych Talentów". Tematem zajęć była manga, o której opowiadał Bartek Sokołowski - uczeń Szkoły Podstawowej nr 1. Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej omawiającej to czym jest manga, jej początki oraz najbardziej znanych autorów. Opisane zostały również zagadnienia dotyczące podziału mangi na gatunki skierowane do określonych grup odbiorców - Shonen, Seinen, Kodomo, Shojo i inne. Duże wrażenie zrobił zwłaszcza slajd przedstawiający kolejność czytania poszczególnych paneli komiksu.

Więcej…

O piśmie i o kobietach

wwl1

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegłym tygodniu Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 19 w Sosnowcu zajęcia z zakresu edukacji czytelniczo-medialnej. W trakcie zajęć uczestnicy obejrzeji prezentację multimedialną oraz z zaangażowaniem brali udział w quizie sprawdzającym wiedzę na temat historii pisma i druku. Na spotkaniach nie zabrakło również krzyżówki tematycznej. A z okazji Dnia Kobiet przygotowano dla przedszkolaków zajęcia czytelniczo-plastyczne. W trakcie zajęć dzieci brały udział w warsztatach plastycznych i z radością uczestniczyły w zabawach ruchowych. Na spotkaniach nie zabrakło prezentacji bajkowych tekstów oraz wesołych zagadek.

Więcej…

"Kiermasz Wielkanocny"

kiermasz wielkanocy F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV (ul. Gospodarcza 32) serdecznie zaprasza na "Kiermasz Wielkanocny" prac wykonanych przez podopiecznych Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu. Kiermasz odbędzie się w dn. 16 marca - 3 kwietnia 2018 w siedzibie biblioteki.

Czy warto palić papierosy?

pap1

Filia nr 20

Uczniowie klasy VII ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Sosnowcu wzięli udział w zajęciach dotyczących szkodliwości palenia tytoniu. Spotkanie prowadziła mgr Edyta Uchnast z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Zapobiegania Narkomanii. Oprócz ciekawej prezentacji, młodzież brała w zajęciach czynny udział rozwiązując krzyżówki i zadania przygotowane przez prowadzącą.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine