Międzypokoleniowe spotkania na Środuli!

"Obywatel Senior" w Filii nr 1

W mijającym tygodniu w Filii nr 1 - Środula odbyły się spotkania najmłodszych czytelników z seniorami. Dzieci wysłuchały wierszy i bajek, które towarzyszą nam już od wielu lat (znały je już nasze prababcie i pradziadkowie). Wszyscy przypomnieliśmy sobie więc historię o chorym kotku, sąsiadach z piekła rodem, czyli Pawle i Gawle, a także małpie, która zapragnęła zażyć kąpieli... 

Nasi milusińscy odwdzięczyli się piosenkami i wierszykami w tym o babci czarodziejce:

"Babcia czarodziejka, zawsze ma dobrych rad, mądrych rad cały kosz,

Babcia czarodziejka, ona wie co się je, co ma tak dobry smak,

Babcia czarodziejka, daje nam zdrowia dar, smaczny kęs, słodki czar,

Babcia, dobra wróżka, ona zna, czarów moc, zaklęć sto".

Naszym spotkaniom towarzyszy również ekspozycja prac plastycznych, nagrodzonych w konkursie "Wakacje z dziadkami". Podsumowując: od zawsze wszyscy wiedzą, ŻE NIE MA ŻYCIA BEZ DZIADKÓW O CZYM ŚWIADCZY WIELE FAKTÓW!

srod1srod2srod3


Z życia filii

"Impresje z balkonu" - wernisaż

gruszka F-17

Zaprasza Filia nr 17 - Pogoń

We wtorek 27 lutego 2018 o godz. 16.30 Filia nr 17 - Pogoń przy ul. Będzińskiej 22 serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy prac fotograficznych Dariusza Gruszki - "Impresje z balkonu". Wystawę będzie można oglądać do 30 marca 2018. Wstęp wolny.

Nowy cykl - "Kuźnia młodych talentów"

ku1

Biblioteka Dziecięca

W czwartek 15 lutego 2018 w Bibliotece Dziecięcej swoje prace malarskie prezentowała uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej nr 1 - Natalia Szafirska. Młoda artystka niemal bez tremy wystąpiła przed bardzo liczną publicznością, wśród której znajdowały się zarówno osoby jej znane (rodzina, znajomi, nauczyciele ze szkoły), jak i całkiem obce, zaciekawione jej twórczością. Natalia zaprezentowała akwarelę, którą namalowała mając 3 lata, a potem liczne prace powstałe pod kierunkiem instruktorów z Klubu im. Jana Kiepury oraz Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Publiczność okazała się niezwykle aktywna, goście zadawali liczne pytania, na które Natalia wyczerpująco odpowiadała.

Więcej…

Miauuu... i mruuu... w Tajemniczym Ogrodzie

kot4

Biblioteka Dziecięca

"Szare, bure lub pstrokate, wszystkie koty za pan brat, mają drogi swe i płoty, po prostu koci świat, po prostu koci świat. Miauuuuuuu....". W Tajemniczym Ogrodzie jest mnóstwo ciepłych i wygodnych miejsc, by przyjąć nasze ulubione zwierzaki. I tak się stało. W piątek, między godziną 16:00 a 17:00 wszystkie kocie szlaki prowadziły do Biblioteki Dziecięcej, w której mruczki – grzeczne i niegrzeczne – urządziły sobie z dziećmi Dzień Kota. Było... miauuuuuu... i mrrrrruuuuu...

Więcej…

Dzień Kota

dk1

Filia nr 20

Dlaczego kot mruczy? Do czego kotu potrzebne są wąsy? Na te i inne pytania dzieci uzyskały odpowiedzi podczas dzisiejszych zajęć. Były również kocie kolorowanki i rymowanki oraz ciekawe opowiadania o kotach różnych ras, a szczęśliwi posiadacze kotków wykonali laurki dla swojego pupila. Na koniec, każdy uczestnik otrzymał dyplomik za udział w zajęciach z okazji Światowego Dnia Kota.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine