"Sosnowiec. Obraz miasta i jego dzieje"

P1060359

Monografia o Sosnowcu wkrótce w Bibliotece

„Sosnowiec. Obraz miasta i jego dzieje" – dwutomowa monografia poświęcona naszej małej ojczyźnie już za moment trafi w ręce Czytelników. Ze względu na duże zainteresowanie, obszerne dzieło omawiające wiele aspektów związanych z Sosnowcem, udostępniane będzie prezencyjnie, czyli w czytelniach następujących placówek: Biblioteki Głównej, Filii nr 1, 2, 3, 4, 6, 8, 10, 14, 15, 17, 20, Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. Osoby zainteresowane wnikliwszym przyjrzeniem się publikacji, zachęcamy do skorzystania z nowej oferty MBP – wypożyczeń krótkoterminowych, umożliwiających zabranie szczególnie cennych książek do domu: na noc, na weekend lub na całe święta. O szczegóły proszę pytać w bibliotekach.

Zatem chcąc poczytać m.in. o czasach rewolucji przemysłowej, ruchu niepodległościowym i robotniczym, życiu codziennym sosnowiczan w XIX wieku, budowie hegemonii Polskiej Partii Robotniczej, życiu gospodarczym w PRL, a także o lokalnym społeczeństwie obywatelskim, wyzwaniach przyszłości i o tym, dlaczego Zagłębie nazywano „Czerwonym Zagłębiem" – zachęcamy do lektury wydanej przez Muzeum w Sosnowcu monografii „Sosnowiec. Obraz miasta i jego dzieje" pod red. Antoniego Barciaka i Andrzeja T. Jankowskiego.


Z życia filii

Miauuu... i mruuu... w Tajemniczym Ogrodzie

kot4

Biblioteka Dziecięca

"Szare, bure lub pstrokate, wszystkie koty za pan brat, mają drogi swe i płoty, po prostu koci świat, po prostu koci świat. Miauuuuuuu....". W Tajemniczym Ogrodzie jest mnóstwo ciepłych i wygodnych miejsc, by przyjąć nasze ulubione zwierzaki. I tak się stało. W piątek, między godziną 16:00 a 17:00 wszystkie kocie szlaki prowadziły do Biblioteki Dziecięcej, w której mruczki – grzeczne i niegrzeczne – urządziły sobie z dziećmi Dzień Kota. Było... miauuuuuu... i mrrrrruuuuu...

Więcej…

Dzień Kota

dk1

Filia nr 20

Dlaczego kot mruczy? Do czego kotu potrzebne są wąsy? Na te i inne pytania dzieci uzyskały odpowiedzi podczas dzisiejszych zajęć. Były również kocie kolorowanki i rymowanki oraz ciekawe opowiadania o kotach różnych ras, a szczęśliwi posiadacze kotków wykonali laurki dla swojego pupila. Na koniec, każdy uczestnik otrzymał dyplomik za udział w zajęciach z okazji Światowego Dnia Kota.

Więcej…

Walentynkowe serca z papierowej wikliny

rand7

Filia nr 15

W tym miesiącu spotkanie "Klubu Seniora z pasją" miało charakter warsztatowy. Zajęcia z wikliny papierowej poprowadziła wraz z naszą koleżanką Kazimiera Wojtasik. Każda uczestniczka miała za zadanie własnoręcznie wykonać walentynkowe serduszko. Powstały piękne prace. Słodkim dodatkiem były wypieki od Piekarni "Maciuś".

Więcej…

W bibliotekach - walentynkowo!

serca3

Fotorelacja

Z okazji Walentynek w naszych bibliotecznych filiach odbyło się wiele spotkań i warsztatów poświęconych zakochanym. Nie zabrakło serduszkowych prac ręcznych, konkursów i zabaw ruchowych. Oto mała kolekcja zdjęć dokumentujących Dziań Zakochanych w sosnowieckiej Książnicy.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine