"Magenta" i skrzypce w DKK

skrzy1

Filia nr 7 - Bibliosfera

Ostatnie przed wakacjami spotkanie młodzieżowego DKK poświęcone było książce Igi Karst „Magenta". To piękna książka o życiowych wyborach, trudnych, przynoszących zarówno cierpienie, jak i radość. To również opowieść o miłości, nie cukierkowo słodkiej, tylko trudnej, a jednocześnie takiej zwyczajnej, o pasji tworzenia i dylematach twórczych. Wpisując się znakomicie w tematykę spotkania, Alicja - uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Jana Kiepury, zaprezentowała nam swoją pasję – skrzypce.

Prawie półgodzinny koncert przeniósł nas w inny wymiar, wzruszając i wzbudzając podziw. Oczywiście nie mogło obyć się bez naszych prób „muzycznych", samo trzymanie smyczka to nie lada sztuka. Chapeau bas Alicja!

skrzy2skrzy3


Z życia filii

Łapy, pazurki, ogonki...

cl2

Filia nr 15

Kolejna impreza artystyczno-czytelnicza dla przedszkolaków z okazji Światowego Dnia Kota za nami. Tym razem święto kociaków obchodziliśmy w zaprzyjaźniomym Przedszkolu Miejskim nr 44 w Sosnowcu. Prezentacja o najsłynniejszych kotach, zabawy ruchowe, zagadki czy wspólny taniec to niektóre z atrakcji, które nam towarzyszyły. Przedszkolaki zebrały karmę, którą przekazały Kociej Beci, opiekunce kotów wolno żyjących. Na zakończenie każdy dzieciak otrzymał balonowe cudaki. Do zobaczenia za rok.

Więcej…

Koty i kociaki, bardzo miłe zwierzaki

koci1

Filia nr 19

W Święto Kota Filię nr 19 - Milowice odwiedziło mnóstwo dzieciaków-kociaków. Wcielanie się w role małych kotów dało im wiele radości. Radośnie było też w trakcie oglądania slajdów i filmików ze śmiesznymi kotami należącymi do naszych pań bibliotekarek. Koty lubią brykać - dzieci też. Koty są cierpliwe - nasze dzieci też. Udowodniły to układając kota-układankę.

Więcej…

Tuwim/Brzechwa

re1

Filia nr 20

Filia nr 20 we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 27 zorganizowała konkurs dla uczniów klas III i IV na najpiękniejsza interpretację wybranego wiersza Juliana Tuwima lub Jana Brzechwy. Uczestnicy wykazali się dużymi zdolnościami aktorskimi i pomysłowością w interpretowaniu utworów. Dla najlepszych przygotowane zostały dyplomy, a dla wszystkich drobne upominki.

Więcej…

"Impresje z balkonu" - wernisaż

gruszka F-17

Zaprasza Filia nr 17 - Pogoń

We wtorek 27 lutego 2018 o godz. 16.30 Filia nr 17 - Pogoń przy ul. Będzińskiej 22 serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy prac fotograficznych Dariusza Gruszki - "Impresje z balkonu". Wystawę będzie można oglądać do 30 marca 2018. Wstęp wolny.

Joomla templates by Joomlashine