„Biegnij chłopcze, biegnij” Uri Orlev

mdkk1

DKK w "Bibliosferze"

„Biegnij chłopcze, biegnij" to kolejna książka omawiana podczas spotkania młodzieżowego DKK działającego przy Filii nr 7 w Dańdówce. To napisana prostymi słowami historia żydowskiego chłopca Srulika, który zgodnie z obietnicą daną ojcu, za wszelką cenę stara się przeżyć. Po ucieczce z warszawskiego getta, kradnie, pracuje u chłopów aby zarobić na chleb, powoli zatracając swoją tożsamość i stając się Jurkiem Staniakiem, polskim sierotą.

Formą przetrwania chłopca jest nieustająca ucieczka, ukrywanie się. To dramatyczne zmaganie się ze śmiercią, głodem, obojętnością, przeplecione jest z odruchami ludzkiej solidarności, odwagi i pomocy graniczącej z narażaniem własnego życia.
Książka jest zapisem prawdziwych wydarzeń, opowiedzianych autorowi przez żyjącego dziś w Jerozolimie Yorama Friedmana.

mdkk2mdkk3


Z życia filii

Łapy, pazurki, ogonki...

cl2

Filia nr 15

Kolejna impreza artystyczno-czytelnicza dla przedszkolaków z okazji Światowego Dnia Kota za nami. Tym razem święto kociaków obchodziliśmy w zaprzyjaźniomym Przedszkolu Miejskim nr 44 w Sosnowcu. Prezentacja o najsłynniejszych kotach, zabawy ruchowe, zagadki czy wspólny taniec to niektóre z atrakcji, które nam towarzyszyły. Przedszkolaki zebrały karmę, którą przekazały Kociej Beci, opiekunce kotów wolno żyjących. Na zakończenie każdy dzieciak otrzymał balonowe cudaki. Do zobaczenia za rok.

Więcej…

Koty i kociaki, bardzo miłe zwierzaki

koci1

Filia nr 19

W Święto Kota Filię nr 19 - Milowice odwiedziło mnóstwo dzieciaków-kociaków. Wcielanie się w role małych kotów dało im wiele radości. Radośnie było też w trakcie oglądania slajdów i filmików ze śmiesznymi kotami należącymi do naszych pań bibliotekarek. Koty lubią brykać - dzieci też. Koty są cierpliwe - nasze dzieci też. Udowodniły to układając kota-układankę.

Więcej…

Tuwim/Brzechwa

re1

Filia nr 20

Filia nr 20 we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 27 zorganizowała konkurs dla uczniów klas III i IV na najpiękniejsza interpretację wybranego wiersza Juliana Tuwima lub Jana Brzechwy. Uczestnicy wykazali się dużymi zdolnościami aktorskimi i pomysłowością w interpretowaniu utworów. Dla najlepszych przygotowane zostały dyplomy, a dla wszystkich drobne upominki.

Więcej…

"Impresje z balkonu" - wernisaż

gruszka F-17

Zaprasza Filia nr 17 - Pogoń

We wtorek 27 lutego 2018 o godz. 16.30 Filia nr 17 - Pogoń przy ul. Będzińskiej 22 serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy prac fotograficznych Dariusza Gruszki - "Impresje z balkonu". Wystawę będzie można oglądać do 30 marca 2018. Wstęp wolny.

Joomla templates by Joomlashine