Poezjo na ulicę + foto

plejada.jpg

Poetycki Hyde Park na „Patelni"

W piątek 9 maja 2014 zaprosiliśmy wszystkich miłośników poezji do centrum miasta, czyli na Plac Stulecia zwany „Patelnią", na niecodzienne i jedyne w swoim rodzaju spotkanie z poezją skamandrytów. Przygotowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu, aktorów Teatru Zagłębia i Centrum Informacji Miejskiej, w ramach X Sosnowieckich Dni Literatury - Poetycki Hyde Park - w sposób lekki, niezobowiązujący, wesoły, kolorowy i optymistyczny – przypomniał Wam najpiękniejsze wiersze Tuwima, Lechonia, Iwaszkiewicza, Wierzyńskiego i Słonimskiego. Na spontanicznych uczestników wiosennego happeningu czekało wiele niespodzianek.

Akcja mająca na celu odkurzenie i ponowne wprowadzenie w przestrzeń miejską ponadczasowej twórczości poetów Skamandra, miała formę interaktywnego przedstawienia łączącego literaturę i teatr. W postacie Juliana Tuwima, Jana Lechonia, Jarosława Iwaszkiewicza, Kazimierza Wierzyńskiego i Antoniego Słonimskiego wcielili się młodzi aktorzy Teatru Zagłębia - Michał Bałaga, Aleksander Blitek, Przemysław Kania, Krzysztof Korzeniowski i Tomasz Muszyński. Nieoceniona okazała się pomoc ze strony mieszkańców Sosnowca – na najodważniejszych, chcących wziąć czynny udział w zabawie, czekały nagrody. Również dla najmłodszych uczestników happeningu, jak i „wolnych słuchaczy", przygotowano wiosenne upominki.

 DSC2901-2 DSC2907 DSC2914-2 DSC2969

a DSC2901a DSC2903a DSC2922

a DSC2924a DSC2974


Z życia filii

"Kuźnia Młodych Talentów" - manga

man1

Biblioteka Dziecięca - Tajemniczy Ogród

W Bibliotece Dziecięcej - Tajemniczy Ogród odbyły się zajęcia z cyklu "Kuźnia Młodych Talentów". Tematem zajęć była manga, o której opowiadał Bartek Sokołowski - uczeń Szkoły Podstawowej nr 1. Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej omawiającej to czym jest manga, jej początki oraz najbardziej znanych autorów. Opisane zostały również zagadnienia dotyczące podziału mangi na gatunki skierowane do określonych grup odbiorców - Shonen, Seinen, Kodomo, Shojo i inne. Duże wrażenie zrobił zwłaszcza slajd przedstawiający kolejność czytania poszczególnych paneli komiksu.

Więcej…

O piśmie i o kobietach

wwl1

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegłym tygodniu Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 19 w Sosnowcu zajęcia z zakresu edukacji czytelniczo-medialnej. W trakcie zajęć uczestnicy obejrzeji prezentację multimedialną oraz z zaangażowaniem brali udział w quizie sprawdzającym wiedzę na temat historii pisma i druku. Na spotkaniach nie zabrakło również krzyżówki tematycznej. A z okazji Dnia Kobiet przygotowano dla przedszkolaków zajęcia czytelniczo-plastyczne. W trakcie zajęć dzieci brały udział w warsztatach plastycznych i z radością uczestniczyły w zabawach ruchowych. Na spotkaniach nie zabrakło prezentacji bajkowych tekstów oraz wesołych zagadek.

Więcej…

"Kiermasz Wielkanocny"

kiermasz wielkanocy F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV (ul. Gospodarcza 32) serdecznie zaprasza na "Kiermasz Wielkanocny" prac wykonanych przez podopiecznych Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu. Kiermasz odbędzie się w dn. 16 marca - 3 kwietnia 2018 w siedzibie biblioteki.

Czy warto palić papierosy?

pap1

Filia nr 20

Uczniowie klasy VII ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Sosnowcu wzięli udział w zajęciach dotyczących szkodliwości palenia tytoniu. Spotkanie prowadziła mgr Edyta Uchnast z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Zapobiegania Narkomanii. Oprócz ciekawej prezentacji, młodzież brała w zajęciach czynny udział rozwiązując krzyżówki i zadania przygotowane przez prowadzącą.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine