Poezjo na ulicę + foto

plejada.jpg

Poetycki Hyde Park na „Patelni"

W piątek 9 maja 2014 zaprosiliśmy wszystkich miłośników poezji do centrum miasta, czyli na Plac Stulecia zwany „Patelnią", na niecodzienne i jedyne w swoim rodzaju spotkanie z poezją skamandrytów. Przygotowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu, aktorów Teatru Zagłębia i Centrum Informacji Miejskiej, w ramach X Sosnowieckich Dni Literatury - Poetycki Hyde Park - w sposób lekki, niezobowiązujący, wesoły, kolorowy i optymistyczny – przypomniał Wam najpiękniejsze wiersze Tuwima, Lechonia, Iwaszkiewicza, Wierzyńskiego i Słonimskiego. Na spontanicznych uczestników wiosennego happeningu czekało wiele niespodzianek.

Akcja mająca na celu odkurzenie i ponowne wprowadzenie w przestrzeń miejską ponadczasowej twórczości poetów Skamandra, miała formę interaktywnego przedstawienia łączącego literaturę i teatr. W postacie Juliana Tuwima, Jana Lechonia, Jarosława Iwaszkiewicza, Kazimierza Wierzyńskiego i Antoniego Słonimskiego wcielili się młodzi aktorzy Teatru Zagłębia - Michał Bałaga, Aleksander Blitek, Przemysław Kania, Krzysztof Korzeniowski i Tomasz Muszyński. Nieoceniona okazała się pomoc ze strony mieszkańców Sosnowca – na najodważniejszych, chcących wziąć czynny udział w zabawie, czekały nagrody. Również dla najmłodszych uczestników happeningu, jak i „wolnych słuchaczy", przygotowano wiosenne upominki.

 DSC2901-2 DSC2907 DSC2914-2 DSC2969

a DSC2901a DSC2903a DSC2922

a DSC2924a DSC2974


Z życia filii

Łapy, pazurki, ogonki...

cl2

Filia nr 15

Kolejna impreza artystyczno-czytelnicza dla przedszkolaków z okazji Światowego Dnia Kota za nami. Tym razem święto kociaków obchodziliśmy w zaprzyjaźniomym Przedszkolu Miejskim nr 44 w Sosnowcu. Prezentacja o najsłynniejszych kotach, zabawy ruchowe, zagadki czy wspólny taniec to niektóre z atrakcji, które nam towarzyszyły. Przedszkolaki zebrały karmę, którą przekazały Kociej Beci, opiekunce kotów wolno żyjących. Na zakończenie każdy dzieciak otrzymał balonowe cudaki. Do zobaczenia za rok.

Więcej…

Koty i kociaki, bardzo miłe zwierzaki

koci1

Filia nr 19

W Święto Kota Filię nr 19 - Milowice odwiedziło mnóstwo dzieciaków-kociaków. Wcielanie się w role małych kotów dało im wiele radości. Radośnie było też w trakcie oglądania slajdów i filmików ze śmiesznymi kotami należącymi do naszych pań bibliotekarek. Koty lubią brykać - dzieci też. Koty są cierpliwe - nasze dzieci też. Udowodniły to układając kota-układankę.

Więcej…

Tuwim/Brzechwa

re1

Filia nr 20

Filia nr 20 we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 27 zorganizowała konkurs dla uczniów klas III i IV na najpiękniejsza interpretację wybranego wiersza Juliana Tuwima lub Jana Brzechwy. Uczestnicy wykazali się dużymi zdolnościami aktorskimi i pomysłowością w interpretowaniu utworów. Dla najlepszych przygotowane zostały dyplomy, a dla wszystkich drobne upominki.

Więcej…

"Impresje z balkonu" - wernisaż

gruszka F-17

Zaprasza Filia nr 17 - Pogoń

We wtorek 27 lutego 2018 o godz. 16.30 Filia nr 17 - Pogoń przy ul. Będzińskiej 22 serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy prac fotograficznych Dariusza Gruszki - "Impresje z balkonu". Wystawę będzie można oglądać do 30 marca 2018. Wstęp wolny.

Joomla templates by Joomlashine