Zima z przedszkolakami i wystawa stroików

Czytaj więcej: Zima z przedszkolakami i wystawa stroików

Filia nr 11

W Filii nr 11 w Ostrowach Górniczych gościły dzieci z przedszkolnej grupy Jeżyki. Wysłuchały opowieści o zimie, o tym jak dokarmiamy ptaki, o zwierzętach w lesie oraz nauczyły się piosenki "Zima zła". Oczywiście dzieci świetnie odgadły wszystkie zimowe zagadki. Na koniec zajęć dzieci zaśpiewały piosenkę o zimie oraz każdy pokolorował swojego bałwanka. Filia nr 11 ma także zaszczyt zaprosić do zwiedzania wystawy pt.: "Mamo, Tato - zróbmy stroik". Jest ona pokłosiem ogólnopolskiego rodzinnego konkursu świątecznego organizowanego przez Przedszkole Miejskie nr 31 im.  Jana Brzechwy w Sosnowcu. Wystawę można oglądać w bibliotece w godzinach jej otwarcia.

Czytaj więcej: Zima z przedszkolakami i wystawa stroików

Pracowity grudzień

Czytaj więcej: Pracowity grudzień

Filia nr 11

W Filii nr 11 w Ostrowach Górniczych plastyczny grudzień jest bardzo pracowity. Mikołajki, Gwiazdka, Nowy Rok - dużo się dzieje. Dlatego dzieci z dużym zaangażowaniem kleiły, wycinały, pakowały prezenty. Powstały także dekoracje, np. Mikołaj z prezentami.

Czytaj więcej: Pracowity grudzień

Dekoracje i kolędy na Święta

Czytaj więcej: Dekoracje i kolędy na Święta

Filia nr 11

Od pierwszych dni grudnia, dzieci na zajęciach plastycznych miały za cel udekorowanie biblioteki świątecznymi pracami. Kleiły, wycinały, malowały i oto możemy się pochwalić reniferem, gwiazdami, mikołajami, choinkami. Jest kolorowo i świątecznie. Do biblioteki w Ostrowach Górniczych przybyli także niezwykli kolędnicy, czyli klasa III ze Szkoły Podstawowej nr 33. Dzieci dowiedziały się o zwyczajach i tradycjach Świąt Bożego Narodzenia, a na koniec spotkania dzieciaki śpiewały kolędy oraz odegrały małą scenkę jasełkową. Przyniosły nawet prace przeznaczone na konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną. Wesołych Świąt dla wszystkich!

Czytaj więcej: Dekoracje i kolędy na Święta

Warsztaty plastyczne i konkurs recytatorski

Czytaj więcej: Warsztaty plastyczne i konkurs recytatorski

Filia nr 11

W Tygodniu Bibliotek w Filii nr 11 w Ostrowach Górniczych odbyły się zajęcia plastyczne "Sprytne rączki zrobią co pomyśli głowa". Tym razem dzieci zrobiły zakładki do swoich książeczek. Malowały, kleiły, dobrze się bawiły. Odbył się także konkurs recytatorski "W bibliotece książek wiele - to są twoi przyjaciele". Uczestnicy konkursu to uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej nr 33. 18 uczestników recytowało wiersze o książkach. Poziom występów był bardzo wysoki.

Czytaj więcej: Warsztaty plastyczne i konkurs recytatorski

Lekcja o Niepodległości

Czytaj więcej: Lekcja o Niepodległości

Filia nr 11

Biblioteka w Ostrowach Górniczych gościła dziś klasę I ze Szkoły Podstawowej nr 33. Okazją do spotkania było zbliżające się Święto Niepodległości. Tematy omawiane podczas lekcji bibliotecznej to: "Jak Polska zniknęła z mapy Europy" i "Jak Polacy o granice walczyli". Dzieci rozszyfrowywały też nieznane dotąd słowa, takie jak: zaborcy, kapitulacja, rozbiór. Na zakończenie zajęć dzieci recytowały wierszyk "Kto ty jesteś Polak Mały" .

Czytaj więcej: Lekcja o Niepodległości

Więcej artykułów…


Z życia filii

Magiczne bajki na dziecięce smutki

bib1

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegłym tygodniu Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla czytelników z Przedszkola Miejskiego nr 19 w Sosnowcu zajęcia biblioterapeutyczne pn. "Magiczne bajki na dziecięce smutki". W trakcie zajęć młodzi czytelnicy oglądali barwną prezentację multimedialną, rozwiązywali tematyczne łamigłówki oraz z uwagą słuchali bajek opowiadających o świecie dziecięcych emocji. Na spotkaniach nie zabrakło także zabaw muzycznych, które sprawiły dzieciom dużo radości.

Więcej…

Słodko, edukacyjnie i profilaktycznie

czema1

Filia nr 13

Dzieci z Przedszkola nr 36 odwiedziły Filię nr 13, w której wspólnie świętowaliśmy Dzień Czekolady. Były zagadki czekoladowe, zadania do rozwiązania, opowiadanie "W czekoladowej krainie" oraz ciekawostki o tym jak powstaje czekolada. Każde dziecko zaprojektowało i wykonało swoją własną tabliczkę czekolady, a na koniec spotkania każdy poczęstował się słodką czekoladką. Kolejne zajęcia były adresowane do uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej nr 37. Tym razem dzieci brały udział w zajęciach edukacyjno-profilaktycznych pt. "W świecie relacji koleżanka/kolega", prowadzonych przez Joannę Piaśnik z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Sosnowcu.

Więcej…

"Smaki życia" - spotkanie autorskie Zofii Cencek

cen1

Filia nr 15

W ubiegły czwartek w Filii nr 15 - Mec odbyło się spotkanie autorskie sosnowieckiej poetki Zofii Cencek. Autorka zaprezentowała swoje wiersze z tomiku "Smaki życia". Naszemu Gościowi towarzyszyły Maria Bablok i Maria Herman ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego, które stworzyły oprawę wokalno-muzyczną. Zofia Cencek oprócz pisania wierszy, tworzy także obrazy "malowane igłą i nitką". Wystawa prac potrwa w naszej Filii do końca kwietnia. Poczęstunek na spotkanie "Klubu Seniora z pasją" ufundowała Piekarnia "Maciuś".

Więcej…

Odwiedziny przedszkolaków i warsztaty prozdrowotne

laki1

Filia nr 14

W pełen słońca wiosenny piątek do Filii nr 14 w Zagórzu przybyła grupa „Pszczółek" z Przedszkola Miejskiego nr 39. Mali goście wysłuchali ciekawostek o bibliotece, śmiało udzielali odpowiedzi na bajkowe zagadki, a także poznali biblioteczne zakamarki. Na koniec każdy otrzymał zakładkę do książki oraz słodkie co nieco. Ale to nie wszystko...

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine