Książka moim przyjacielem

Czytaj więcej: Książka moim przyjacielem

Filia nr 10

"Książka moim przyjacielem" to temat zajęć edukacyjnych, które były prowadzone przez dwa kolejne dni w Filii nr 10 - Kazimierz Górniczy dla kl. 0 Szkoły Podstawowej nr 32 w Sosnowcu i dzieci z Przedszkola nr 33 w Sosnowcu. Dzieci na zajęciach mogły się dowiedzieć wszystkiego o książkach. Dodatkową atrakcją był udział w konkursie bajkowym "Zmień słowo w ilustrację". Na podstawie zebranych informacji o książce najmłodsi czytelnicy wykonywali ilustracje do bajek i baśni, a następnie z wszystkich dziecięcych prac powstała niepowtarzalna książka.

Czytaj więcej: Książka moim przyjacielem

Konkurs "Magia maski teatralnej" oraz Klub pod tęczą

Czytaj więcej: Konkurs

Filia nr 10

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Filia nr 10 - Kazimierz Górniczy zorganizowała konkurs plastyczny pt. "Magia maski teatralnej". Konkurs był skierowany do uczniów kl. IV-VI ze Szkoły Podstawowej nr 32 w Sosnowcu. Uczestnicy konkursu wykonali ciekawe i piękne prace, które powstały z różnych materiałów, z zastosowaniem różnych form plastycznych. W konkursie przyznano nagrody rzeczowe.

Czytaj więcej: Konkurs "Magia maski teatralnej" oraz Klub pod tęczą

Wielkanocne spotkania

Czytaj więcej: Wielkanocne spotkania

Filia nr 10

Okres przed Świętami Wielkanocnymi to doskonała okazja, aby spotkać się z najmłodszymi czytelnikami biblioteki czyli przedszkolakami. Na zajęcia do naszej Filii nr 10 zostały zaproszone dzieci z Przedszkola nr 33. Celem spotkania było przybliżenie tradycji i obrzędów związanych z nadchodzącą Wielkanocą. Na zajęciach przedszkolaki wykonały wielkanocne jaja. Na zakończenie nie obyło się bez słodkości czyli baby wielkanocnej.

Czytaj więcej: Wielkanocne spotkania

Wielkanocne spotkanie z seniorami

Czytaj więcej: Wielkanocne spotkanie z seniorami

Filia nr 10

W wiosennych, pogodnych nastrojach upłynęło wielkanocne spotkanie z seniorami, zorganizowane przez Filię nr 10 - Kazimierz. Zgodnie z tradycją na wielkanocnym stole królowały nie tylko jajka, baby wielkanocne i żurek, ale także przysmaki przygotowane przez naszych gości. Świąteczny nastrój, tradycyjne potrawy i nasi seniorzy - to wszystko sprawiło, że atmosfera spotkania była niezwykle miła i serdeczna.

Czytaj więcej: Wielkanocne spotkanie z seniorami

Kolejny "Podwieczorek z filozofią"

Czytaj więcej: Kolejny

Filia nr 10

Za nami trzeci spotkanie z cyklu "Podwieczorek z filozofią". Tym razem rozmawialiśmy o filozofii sofistów, która bardzo często jest postrzegana negatywnie. Krytykę sofistów zawdzięczamy przekazom Platona, Ksenofonta oraz Arystotelesa. Spośród sofistów, bliżej przyjrzeliśmy się Protagorasowi z Abdery, znanemu z zasady "Homo mensura" oraz Gorgiaszowi z Leontinoi, który jako pierwszy wskazał wielką moc słowa. W toku dyskusji zostały pokazane nie tylko negatywne aspekty sofistyki, ale także pozytywne.

Czytaj więcej: Kolejny "Podwieczorek z filozofią"

Więcej artykułów…


Z życia filii

Magiczne bajki na dziecięce smutki

bib1

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegłym tygodniu Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla czytelników z Przedszkola Miejskiego nr 19 w Sosnowcu zajęcia biblioterapeutyczne pn. "Magiczne bajki na dziecięce smutki". W trakcie zajęć młodzi czytelnicy oglądali barwną prezentację multimedialną, rozwiązywali tematyczne łamigłówki oraz z uwagą słuchali bajek opowiadających o świecie dziecięcych emocji. Na spotkaniach nie zabrakło także zabaw muzycznych, które sprawiły dzieciom dużo radości.

Więcej…

Słodko, edukacyjnie i profilaktycznie

czema1

Filia nr 13

Dzieci z Przedszkola nr 36 odwiedziły Filię nr 13, w której wspólnie świętowaliśmy Dzień Czekolady. Były zagadki czekoladowe, zadania do rozwiązania, opowiadanie "W czekoladowej krainie" oraz ciekawostki o tym jak powstaje czekolada. Każde dziecko zaprojektowało i wykonało swoją własną tabliczkę czekolady, a na koniec spotkania każdy poczęstował się słodką czekoladką. Kolejne zajęcia były adresowane do uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej nr 37. Tym razem dzieci brały udział w zajęciach edukacyjno-profilaktycznych pt. "W świecie relacji koleżanka/kolega", prowadzonych przez Joannę Piaśnik z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Sosnowcu.

Więcej…

"Smaki życia" - spotkanie autorskie Zofii Cencek

cen1

Filia nr 15

W ubiegły czwartek w Filii nr 15 - Mec odbyło się spotkanie autorskie sosnowieckiej poetki Zofii Cencek. Autorka zaprezentowała swoje wiersze z tomiku "Smaki życia". Naszemu Gościowi towarzyszyły Maria Bablok i Maria Herman ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego, które stworzyły oprawę wokalno-muzyczną. Zofia Cencek oprócz pisania wierszy, tworzy także obrazy "malowane igłą i nitką". Wystawa prac potrwa w naszej Filii do końca kwietnia. Poczęstunek na spotkanie "Klubu Seniora z pasją" ufundowała Piekarnia "Maciuś".

Więcej…

Odwiedziny przedszkolaków i warsztaty prozdrowotne

laki1

Filia nr 14

W pełen słońca wiosenny piątek do Filii nr 14 w Zagórzu przybyła grupa „Pszczółek" z Przedszkola Miejskiego nr 39. Mali goście wysłuchali ciekawostek o bibliotece, śmiało udzielali odpowiedzi na bajkowe zagadki, a także poznali biblioteczne zakamarki. Na koniec każdy otrzymał zakładkę do książki oraz słodkie co nieco. Ale to nie wszystko...

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine