Uśmiechnięte cztery łapy

Czytaj więcej: Uśmiechnięte cztery łapy

Filia nr 6

We wtorek odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym "Uśmiechnięte cztery łapy". Konkurs organizowany był dla dzieci z Przedszkoli w dzielnicy Niwka. Prace dotyczyły zwierząt, ale też opieki nad nimi, bo "jesteśmy odpowiedzialni za to, co oswoiliśmy". Nasi laureaci pięknie podjęli ten temat. Prace pokonkursowe można oglądać w czytelni w naszej Filii nr 6 przy ul. Wojska Polskiego 6. Dzieci zachęcone pięknymi nagrodami na pewno będą brały udział w następnych konkursach organizowanych przez Filię.

Czytaj więcej: Uśmiechnięte cztery łapy

Urodziny pluszowego misia

Czytaj więcej: Urodziny pluszowego misia

Filia nr 6

Z okazji urodzin pluszowego misia naszą bibliotekę odwiedzili wyjątkowi goście. Były to przedszkolaki z Przedszkola Pajacyk ze Szkoły Podstawowej nr 11. Dzieci poznały historię pluszowego misia i misie z bajek i filmów dla najmłodszych. Były zagadki o misiach, obejrzeliśmy też krótkie filmiki z naszym solenizantem w roli głównej. I jak to na urodzinach - śpiewaliśmy misiowe piosenki, a na zakończenie nie zabrakło "małego co nieco".

Czytaj więcej: Urodziny pluszowego misia

Goście z Nakła

Czytaj więcej: Goście z Nakła

Filia nr 6

W dniu 5 września 2017 miałyśmy przyjemność gościć grupę dzieci wraz z opiekunami z Nakła nad Notecią, którzy spędzali swój wolny czas w naszej filii grając w gry planszowe w ramach zajęć "Królestwo gier dla dzieciaków". Uczestnicy spotkania otrzymali od nas ok. 25 książek z literatury dziecięcej (pozyskanych z darów od czytelników) oraz słodki poczęstunek. Natomiast w dniu 12 września gościliśmy drugą grupę młodzieży, która po odwiedzeniu Laserhouse'a zawitała do nas, by pograć sobie w gry planszowe.

Czytaj więcej: Goście z Nakła

Spotkanie z Grzegorzem Onyszką

Czytaj więcej: Spotkanie z Grzegorzem Onyszką

Filia nr 6

20 października 2017 w Filii nr 6 w dzielnicy Niwka, odbyło się spotkanie autorskie z Grzegorzem Onyszką - historykiem i regionalistą, w ramach promocji książki „Działalność i dzieła włoskich architektów na terenie Zagłębia Dąbrowskiego". Prelekcja była wzbogacona prezentacją multimedialną, dzięki której zobaczyliśmy budynki zaprojektowane przez Henryka Marconiego czy Franciszka Marię Lanciego na terenie Zagłębia. W spotkaniu uczestniczyli nasi czytelnicy, mieszkańcy Niwki, oraz młodzież gimnazjalna. Wysoka frekwencja oraz sporo pytań, na które odpowiadał nasz gość świadczą o tym, że temat był ciekawy, a zapotrzebowanie na rozmowy o regionie, jego historii i zabytkach jest duże. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejne spotkania.

Czytaj więcej: Spotkanie z Grzegorzem Onyszką

Biblioteka w terenie

Czytaj więcej: Biblioteka w terenie

Filia nr 6

W ramach Tygodnia Bibliotek pod hasłem "Biblioteka. Oczywiście!" prowadzona była akcja promocyjna Filii nr 6 wśród mieszkańców dzielnicy Niwka, gdzie każdy z zainteresowanych przechodniów otrzymał ulotkę z informacjami dotyczącymi zbiorów i zajęć dla potencjalnych użytkowników. Niektórzy z przechodniów oprócz ulotki dostawali także książki, które zostały pozyskane w ramach akcji "Wędrujące książki". Ponadto ulotki promujące Filię nr 6 dostarczone zostały do okolicznych przychodni lekarskich, szkół i przedszkoli. Wszędzie tam mogliśmy pozyskać potencjalnych użytkowników Filii.

Czytaj więcej: Biblioteka w terenie

Więcej artykułów…


Z życia filii

"Kuźnia Młodych Talentów" - manga

man1

Biblioteka Dziecięca - Tajemniczy Ogród

W Bibliotece Dziecięcej - Tajemniczy Ogród odbyły się zajęcia z cyklu "Kuźnia Młodych Talentów". Tematem zajęć była manga, o której opowiadał Bartek Sokołowski - uczeń Szkoły Podstawowej nr 1. Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej omawiającej to czym jest manga, jej początki oraz najbardziej znanych autorów. Opisane zostały również zagadnienia dotyczące podziału mangi na gatunki skierowane do określonych grup odbiorców - Shonen, Seinen, Kodomo, Shojo i inne. Duże wrażenie zrobił zwłaszcza slajd przedstawiający kolejność czytania poszczególnych paneli komiksu.

Więcej…

O piśmie i o kobietach

wwl1

Oddział dla Dzieci i Młodzieży

W ubiegłym tygodniu Oddział dla Dzieci i Młodzieży zorganizował dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 19 w Sosnowcu zajęcia z zakresu edukacji czytelniczo-medialnej. W trakcie zajęć uczestnicy obejrzeji prezentację multimedialną oraz z zaangażowaniem brali udział w quizie sprawdzającym wiedzę na temat historii pisma i druku. Na spotkaniach nie zabrakło również krzyżówki tematycznej. A z okazji Dnia Kobiet przygotowano dla przedszkolaków zajęcia czytelniczo-plastyczne. W trakcie zajęć dzieci brały udział w warsztatach plastycznych i z radością uczestniczyły w zabawach ruchowych. Na spotkaniach nie zabrakło prezentacji bajkowych tekstów oraz wesołych zagadek.

Więcej…

"Kiermasz Wielkanocny"

kiermasz wielkanocy F-2

Filia nr 2

Filia nr 2 - Rudna IV (ul. Gospodarcza 32) serdecznie zaprasza na "Kiermasz Wielkanocny" prac wykonanych przez podopiecznych Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu. Kiermasz odbędzie się w dn. 16 marca - 3 kwietnia 2018 w siedzibie biblioteki.

Czy warto palić papierosy?

pap1

Filia nr 20

Uczniowie klasy VII ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Sosnowcu wzięli udział w zajęciach dotyczących szkodliwości palenia tytoniu. Spotkanie prowadziła mgr Edyta Uchnast z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Zapobiegania Narkomanii. Oprócz ciekawej prezentacji, młodzież brała w zajęciach czynny udział rozwiązując krzyżówki i zadania przygotowane przez prowadzącą.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine