Spotkanie noworoczne w klubie "Na Maliny"

Czytaj więcej: Spotkanie noworoczne w klubie

Filia nr 5

25 stycznia 2018 roku w Filii nr 5 - Walcownia odbyło się spotkanie noworoczne dla czytelników pt. "Biblioteczne zapusty". Nasi goście poznali zwyczaje karnawałowe na świecie oraz nasze obyczaje ludowe. I tak uczestnicy imprezy mieli okazję ścinać głowę Zapustowi, tańczyć z kłodą lub rzucać serpentynami na szczęście, ale także bawiono się z książką - odgadywano przysłowia o Nowym Roku, rozwiązywano zagadki, były też gry towarzyskie ("5 sekund") i wesołe rymowanie. Nie obyło się oczywiście bez tańców i śpiewu.

Czytaj więcej: Spotkanie noworoczne w klubie "Na Maliny"

Dzień Seniora "Na Maliny"

Czytaj więcej: Dzień Seniora

Filia nr 5

W Filii nr 5 - Walcownia, w klubie czytelnika "Na Maliny", odbyło się spotkanie z okazji Dnia Seniora. Goście mieli możliwość obejrzeć wystawę najnowszych obrazów Mirosława Lipskiego i wysłuchać wierszy czytanych przez autorkę - Bogumiłę Szrepfer. Oprawą muzyczną był występ Bożeny Związek wraz z mężem. Wszyscy zebrani otrzymali pamiątkowe podkładki pod filiżankę oraz zakładki - kalendarze na 2018 r. Obrazy Mirosława Lipskiego można oglądać w czytelni naszej biblioteki przy ul. Maliny 39 do dnia 20 października 2017.

Czytaj więcej: Dzień Seniora "Na Maliny"

Dzień Dziecka w Bibliotece

Czytaj więcej: Dzień Dziecka w Bibliotece

Filia nr 5

W Filii nr 5 - Walcownia w Dniu Dziecka odbyła się impreza dla przedszkolaków pt. "Wesoła gazetoteka". 102 dzieci z Przedszkola nr 14 bawiło się w bibliotecznym ogródku w zabawy z wykorzystaniem gazet: puszczały latawce, samoloty i strzały indiańskie, zbijały kręgle, brały udział w wesołych biegach - żółwikach, zajączkach, marynarzach i kelnerach, gazetowej koszykówce, zawodach siłaczy i gazetowych kołach szczęścia. Każde dziecko otrzymało medal uśmiechu, słodycze i książkę "Dziennik odkrywcy".

Czytaj więcej: Dzień Dziecka w Bibliotece

"Wakacje cwaniaczka" i nie tylko

Czytaj więcej:

Filia nr 5

W Filii nr 5 - Walcownia już przez cały pierwszy tydzień wakacji odbywały się spotkania dla dzieci. Motywem przewodnim zajęć były lubiane przez dzieci "Wakacje cwaniaczka". Uczestnicy zajęć bawili się więc w balonowy prysznic, puszczanie baniek mydlanych, basenowe kalambury, małpie żarty czy uciekającą rękę. Szaleli na czadowej karuzeli - "mózgotrzepie", jeździli na ręcznym rowerku, ćwiczyli robienie pompek i zbierali, podobnie jak Greg - bohater książki, psie kupy przed koszeniem trawnika. Po takiej rozgrzewce dzieci z pewnością chętnie będą bawić się w bibliotece przez całe wakacje!!

Czytaj więcej: "Wakacje cwaniaczka" i nie tylko

Zajęcia literackie i wystawa o książce

Czytaj więcej: Zajęcia literackie i wystawa o książce

Filia nr 5

W Filii nr 5 - Walcownia rozpoczął się cykl spotkań zorganizowanych z okazji Tygodnia Bibliotek 2017. Na pierwsze z nich przyszły przedszkolaki z Przedszkola nr 14 aby poznać "Opowieści i legendy o Wiśle". Nie obyło się bez zabaw - dzieci odwiedzały piękne, nadwiślańskie miasta oraz wędrowały wzdłuż nurtu rzeki wraz z Przydróżką i flisakiem. W naszej placówce można także obejrzeć do dnia 15 maja mini wystawę "Książek o książce".

Czytaj więcej: Zajęcia literackie i wystawa o książce

Więcej artykułów…


Z życia filii

Zwyczaje wielkanocne

wiek1

Filia nr 3

Filię nr 3 na Klimontowie odwiedziły dziś dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 53. W trakcie spotkania dzieci obejrzały prezentację o Świętach Wielkanocnych, a także dowiedziały się o wielu zwyczajach i tradycjach, zarówno tych bardzo znanych, jak i tych, które rzadko już można w Polsce spotkać. Bo kto słyszał o „pogrzebie żuru" czy „wieszaniu śledzi"? Kto wie, że kiedyś śmigus-dyngus to były dwa różne obrzędy? Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały historii o wielkanocnych zwyczajach, a potem malowały piękne, kolorowe pisanki. Na razie tylko te na papierze...

Więcej…

Na tropach zwierząt

tro1

Filia nr 13

Filia nr 13 - Maczki zorganizowała dla dzieci z Przedszkola nr 36 w Sosnowcu zajęcia edukacyjno-przyrodnicze. Gościem spotkania była Agata Kloczkowska z Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska w Katowicach. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, wysłuchały wielu ciekawostek przyrodniczych i brały aktywnie udział w zajęciach i zabawach m.in. rozpoznając i tropiąc ślady zwierząt, a także robiąc odciski śladów w masie solnej. Natomiast uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej nr 37 w Sosnowcu, miały zorganizowane zajęcia w terenie, gdzie szukali oznak zbliżającej się wiosny.

Więcej…

Poezja niepodległościowa

poezja niepodległościowa D1

Spotkanie w Tajemniczym Ogrodzie

Biblioteka Dziecięca "Tajemniczy Ogród" przy ul. gen. S. Grota-Roweckiego 23 serdecznie zaprasza na spotkanie "Poezja niepodległościowa" zorganizowane w ramach Światowego Dnia Poezji oraz obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 22 marca 2018 (czwartek) o godz. 16.00. Wiersze recytować i czytać będą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 oraz zaproszeni goście. Wstęp wolny.

Wielkanocne spotkania

erz1

Filia nr 10

Okres przed Świętami Wielkanocnymi to doskonała okazja, aby spotkać się z najmłodszymi czytelnikami biblioteki czyli przedszkolakami. Na zajęcia do naszej Filii nr 10 zostały zaproszone dzieci z Przedszkola nr 33. Celem spotkania było przybliżenie tradycji i obrzędów związanych z nadchodzącą Wielkanocą. Na zajęciach przedszkolaki wykonały wielkanocne jaja. Na zakończenie nie obyło się bez słodkości czyli baby wielkanocnej.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine