My się zimy nie boimy!

Czytaj więcej: My się zimy nie boimy!

Filia nr 3

Za oknem wiosna, a w Filii nr 3 - Klimontów prawdziwie zimowe klimaty. Ponieważ na dworze brakuje śniegu, dzieciaki z Przedszkola Miejskiego nr 53 postanowiły zaczarować Panią Zimę i stworzyły w bibliotece „śniegowe" bałwany. Trochę waty, kilka garstek kaszy, klej i bałwan gotowy!

Czytaj więcej: My się zimy nie boimy!

Karnawałowe maski gotowe!

Czytaj więcej: Karnawałowe maski gotowe!

Filia nr 3

Filię nr 3 na Klimontowie odwiedziły dziś dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 53. W bibliotece czekały na nie kolorowe kartki, klej, kredki, nożyczki. Wszystko po to, by mogły przygotować piękne, karnawałowe maski. Przedszkolaki z zapałem wzięły się do pracy, a jej efekty można podziwiać na zdjęciach.

Czytaj więcej: Karnawałowe maski gotowe!

Kochajmy misie

Czytaj więcej: Kochajmy misie

Filia nr 3

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Misia. Z tej okazji w Filii nr 3 na Klimontowie odbyły się zajęcia przybliżające dzieciom to święto. Przybyłe na nasze spotkania dzieciaki obejrzały krótką prezentację o historii pluszowego misia, a potem uczyły się zabawnej misiowej rymowanki. Do zabaw z okazji święta misia wykorzystałyśmy też tablicę multimedialną. Dzieci układały na niej puzzle, rozwiązywały rebusy i wykreślanki. Na koniec wszyscy tworzyli kartonowe figurki misia. A ponieważ wszystkie misie lubią miód, tak i u nas każdy mógł liczyć na małe, słodkie co nieco.

Czytaj więcej: Kochajmy misie

Boże Narodzenie nie tylko w Polsce

Czytaj więcej: Boże Narodzenie nie tylko w Polsce

Filia nr 3

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia Filię nr 3 - Klimontów odwiedziły klasy pierwsze ze Szkół Podstawowych nr 25 i 46. Na zorganizowanej dla nich lekcji bibliotecznej dzieci dowiedziały się jak wygląda Boże Narodzenie w innych krajach Europy i świata. Pierwszaki dowiedziały się np. gdzie zbudowano po raz pierwszy szopkę, w którym kraju powstała kolęda „Cicha noc", dlaczego Rosjanie obchodzą Święta później niż my i kto zamiast choinki dekoruje lampkami modele okrętów.

Czytaj więcej: Boże Narodzenie nie tylko w Polsce

"Kto ty jesteś?"

Czytaj więcej:

Filia nr 3

W rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Filię nr 3 w Klimontowie odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 53. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną o polskich symbolach narodowych, dowiedziały się dlaczego polska flaga ma biało-czerwone barwy, a orzeł koronę na głowie. Później dzieciaki wysłuchały legendy o powstaniu państwa polskiego i wspólnie uczyły się wierszyka „Kto ty jesteś?". Na koniec nasi goście kolorowali polską flagę, rozwiązywali zagadki i rebusy, a także układali na tablicy multimedialnej patriotyczne puzzle.

Czytaj więcej: "Kto ty jesteś?"

Więcej artykułów…


Z życia filii

Luty pełen atrakcji

lur1

Filia nr 2

W Filii nr 2 - Rudna IV dużo się dzieje. Odwiedziło nas wiele grup przedszkolnych. Świętowaliśmy Dzień Kota: dzieci poznały rasy kotów i kocie zwyczaje, oglądały bajki o kotach oraz wykonywały piękne kotki z papieru. Świętowaliśmy także Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Maluchy wzięły udział w zagadkach językowych oraz z powodzeniem próbowały swoich sił w językowych "łamańcach". Przedszkolaki wysłuchały historyjki o tym, czym jest kultura, w tym także kultura słowa, oraz wykonały kolaż dotyczący naszego trudnego, a zarazem pięknego, języka polskiego. Ale to nie wszystko...

Więcej…

Rękodzieło w Bibliosferze - luty 2018

rek5

Filia nr 7 BIBLIOSFERA

Środowe warsztaty rękodzieła w Bibliosferze cieszą się coraz większą popularnością. Pomimo jeszcze zimowej aury za oknem, do nas zapukała wiosna i Wielkanoc. Panie przygotowywały piękne dekoracje na nadchodzące święta. Efekt ich pracy możemy podziwiać na załączonych zdjęciach. Kolejne spotkanie już 7 marca 2018 o godz. 16.00. Zapraszamy.

Więcej…

"Impresje z balkonu" - wernisaż

gruszka F-17

Zaprasza Filia nr 17 - Pogoń

We wtorek 27 lutego 2018 o godz. 16.30 Filia nr 17 - Pogoń przy ul. Będzińskiej 22 serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy prac fotograficznych Dariusza Gruszki - "Impresje z balkonu". Wystawę będzie można oglądać do 30 marca 2018. Wstęp wolny.

Łapy, pazurki, ogonki...

cl2

Filia nr 15

Kolejna impreza artystyczno-czytelnicza dla przedszkolaków z okazji Światowego Dnia Kota za nami. Tym razem święto kociaków obchodziliśmy w zaprzyjaźniomym Przedszkolu Miejskim nr 44 w Sosnowcu. Prezentacja o najsłynniejszych kotach, zabawy ruchowe, zagadki czy wspólny taniec to niektóre z atrakcji, które nam towarzyszyły. Przedszkolaki zebrały karmę, którą przekazały Kociej Beci, opiekunce kotów wolno żyjących. Na zakończenie każdy dzieciak otrzymał balonowe cudaki. Do zobaczenia za rok.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine