Styczniowe zajęcia i spotkania

Czytaj więcej: Styczniowe zajęcia i spotkania

Filia nr 2

Styczeń w Filii nr 2 upłynął karnawałowo. Kilka grup dzieci z Przedszkola nr 57 wzięło udział w zajęciach, podczas których wykonały piękne maski karnawałowe. Nie zabrakło również karnawałowych zabaw, które dostarczyły maluchom mnóstwo radości. Dzieci z Przedszkola nr 57 uczestniczyły też w zajęciach dotyczących dobrego wychowania. Obejrzały prezentację multimedialną, a następnie wykonały prace plastyczne i wzięły udział w pogadance o zasadach savoir-vivre'u.

Czytaj więcej: Styczniowe zajęcia i spotkania

Dni Patrona

Czytaj więcej: Dni Patrona

Filia nr 2

Gimnazjum nr 13 w Sosnowcu obchodziło w minionym tygodniu Dni Patrona. Z tej okazji w Filii nr 2 - Rudna IV odbył się cykl spotkań z gimnazjalistami, którzy dowiedzieli się wielu ciekawostek z życia Adama Mickiewicza, gdyż to właśnie nasz wieszcz narodowy jest patronem ww. szkoły. Młodzież obejrzała m.in. prezentacje multimedialne oraz rozwiązywała krzyżówki i quizy związane z osobą poety.

Czytaj więcej: Dni Patrona

Grudniowe zajęcia

Czytaj więcej: Grudniowe zajęcia

Filia nr 2

W minionym tygodniu w Filii nr 2 - Rudna IV odbyły się zajęcia o książce i bibliotece dla czwartoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 45. Uczniowie poznali krótką historię książki i pisma oraz przypomnieli sobie zasady obowiązujące w bibliotece. W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy także Dzień Misia. Z tej okazji w naszej bibliotece gościliśmy dwie grupy dzieci z Przedszkola nr 3. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o misiach, wysłuchały misiowych bajeczek oraz pomalowały wykonane z gipsu misiowe figurki.

Czytaj więcej: Grudniowe zajęcia

Grudzień - pełen wrażeń

Czytaj więcej: Grudzień - pełen wrażeń

Filia nr 2

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas wielkimi krokami. Z tej okazji w Filii nr 2 - Rudna IV odbył się cykl spotkań dla dzieci z Przedszkola nr 57. Maluchy dowiedziały się co nieco o zwyczajach i tradycjach świątecznych oraz wykonały piękne choinki. Ale to nie wszystko...

Czytaj więcej: Grudzień - pełen wrażeń

Kiermasz świąteczny Fundacji Brata Alberta

Czytaj więcej: Kiermasz świąteczny Fundacji Brata Alberta

Filia nr 2

W dn. 4-31 grudnia 2017 w siedzibie Filii nr 2 - Rudna IV przy ul. Gospodarczej 32 odbędzie się kiermasz świąteczny prac wykonanych przez podopiecznych Fundacji Brata Alberta w Sosnowcu. Serdecznie zapraszamy w godzinach otwarcia placówki.

Czytaj więcej: Kiermasz świąteczny Fundacji Brata Alberta

Więcej artykułów…


Z życia filii

"Impresje z balkonu" - wernisaż

gruszka F-17

Zaprasza Filia nr 17 - Pogoń

We wtorek 27 lutego 2018 o godz. 16.30 Filia nr 17 - Pogoń przy ul. Będzińskiej 22 serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy prac fotograficznych Dariusza Gruszki - "Impresje z balkonu". Wystawę będzie można oglądać do 30 marca 2018. Wstęp wolny.

Nowy cykl - "Kuźnia młodych talentów"

ku1

Biblioteka Dziecięca

W czwartek 15 lutego 2018 w Bibliotece Dziecięcej swoje prace malarskie prezentowała uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej nr 1 - Natalia Szafirska. Młoda artystka niemal bez tremy wystąpiła przed bardzo liczną publicznością, wśród której znajdowały się zarówno osoby jej znane (rodzina, znajomi, nauczyciele ze szkoły), jak i całkiem obce, zaciekawione jej twórczością. Natalia zaprezentowała akwarelę, którą namalowała mając 3 lata, a potem liczne prace powstałe pod kierunkiem instruktorów z Klubu im. Jana Kiepury oraz Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Publiczność okazała się niezwykle aktywna, goście zadawali liczne pytania, na które Natalia wyczerpująco odpowiadała.

Więcej…

Miauuu... i mruuu... w Tajemniczym Ogrodzie

kot4

Biblioteka Dziecięca

"Szare, bure lub pstrokate, wszystkie koty za pan brat, mają drogi swe i płoty, po prostu koci świat, po prostu koci świat. Miauuuuuuu....". W Tajemniczym Ogrodzie jest mnóstwo ciepłych i wygodnych miejsc, by przyjąć nasze ulubione zwierzaki. I tak się stało. W piątek, między godziną 16:00 a 17:00 wszystkie kocie szlaki prowadziły do Biblioteki Dziecięcej, w której mruczki – grzeczne i niegrzeczne – urządziły sobie z dziećmi Dzień Kota. Było... miauuuuuu... i mrrrrruuuuu...

Więcej…

Dzień Kota

dk1

Filia nr 20

Dlaczego kot mruczy? Do czego kotu potrzebne są wąsy? Na te i inne pytania dzieci uzyskały odpowiedzi podczas dzisiejszych zajęć. Były również kocie kolorowanki i rymowanki oraz ciekawe opowiadania o kotach różnych ras, a szczęśliwi posiadacze kotków wykonali laurki dla swojego pupila. Na koniec, każdy uczestnik otrzymał dyplomik za udział w zajęciach z okazji Światowego Dnia Kota.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine