Artykuły

W świecie fantastyki

Nowości w Multimediach

W świecie fantastyki wszystko jest możliwe - przyszłość miesza się z przeszłością, legendy ożywają na nowo, a bohaterowie posiadają nadprzyrodzone moce. Dla dużych i małych fanów czarownic, magii, wilkołaków i czarów przygotowaliśmy porcję niesamowitych wrażeń w postaci najnowszych audiobooków. Zapraszamy do działu Multimediów!

 

1. Alfie Bloom i tajemnice zamku Hexbridge / Gabrielle Kent; il. na okł. Scholastic - Ekscytująca opowieść o magii, niezwykłej przygodzie i... tajemniczym dziedzictwie. Idealna książka dla fanów Roalda Dahla i J.K. Rowling.


2. Wehikuł czasu / H.G. Wells; oprac. Graf. NOMAD Jarosław Wasilewski. - Klasyka fantastyki! Pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów gatunku. To wizja odległej o tysiące lat przyszłości, w której cywilizacja chyli się ku upadkowi, a rasa ludzka ulega degeneracji.


3. Druga szansa / Katarzyna B. Miszczuk ; il. na okł. Szymon Wójciak. – Kolejna trzymająca w napięciu powieść tej autorki. Tym razem bohaterka budzi się w dziwnym ośrodku i co gorsza - nie pamięta nic ze swojego życia, nawet imienia!


4. Mroczne siedlisko / Piotr Kulpa; projekt okł. Asia Jedlińska/Fabryka Baniek. - Młoda rodzina spełnia sen mieszczucha. Wieś Wisioły, w której zamieszkują, to pełna uroku głusza. Cisza i spokój. Nawet telefony ich nie niepokoją, tylko ci mieszkańcy... Skosztuj mroku Wisiołów.


5. Delikatne uderzenie pioruna / Dariusz Domagalski ; projekt okł. Agata Korpysz. – To „Krzyżacy" w nowej odsłonie, gdzie historia miesza się z fantastyką. Powieść w czterech tomach tworząca tzw. cykl krzyżacki.


6. Baśniobór / Brandon Mull ; il. na okł. Brandon Dorman. - Gdzie podziały się wróżki, chochliki, olbrzymy i złe czarownice? Ukrywają się w Baśnioborze! Przez wiele wieków czarodziejskie istoty ukrywały się w tym tajemnym miejscu, który jest dziś jedną z ostatnich przystani prawdziwej magii.


7. Czarnoksiężnik z Archipelagu / Ursula LeGuin ; oprac. graf. Jarosław Wasilewski. – Saga o Ziemiomorzu weszła na stałe do klasyki gatunku. Tytuł stanowi pierwszy tom czterotomowego cyklu o dojrzewaniu w świecie magii.


8. Bisy 2 / Stefan Darda ; zdj. na okł. Dariusz Kocurek. – Stanowi kolejną część cyklu o przeklętej wiosce na Roztoczu. Pierwsza część otrzymała nagrodę Nautilus za najlepszą powieść fantastyczną!


9. Czarodzicielstwo / Terry Pratchett ; il. na okł. Josh Kirby. – Narodził się Czarodziciel – potężny czarownik w Świecie Dysku. Prześmiewcza historia płaskiego świata pełnego magii i czarowników. Cały cykl Świata Dysku jest genialny w swojej formie.


10. Człowiek z Wysokiego Zamku / Philip K. Dick ; rys. i obraz na okł. Wojciech Siudmak. –
Powieść wyróżniona prestiżową nagrodą Hugo, najczęściej tłumaczona książka tego autora. To opowieść o wojnie i jej oddziaływaniu na ludzkie dusze.


11. Głos Pana / Stanisław Lem ; projekt okł. Olga Wolska. - Klasyczne dzieło Stanisława Lema. Jedna z najlepszych powieści o kontakcie z obcą cywilizacją w historii literatury fantastycznej.


12. Heretycy Diuny / Frank Herbert ; il. Na okł. Wojciech Siudmak. – Kolejna część epokowego cyklu Kroniki Diuny, barwnej epopei przedstawiającej dzieje pustynnej planety Arrakis, źródła cennej substancji – melanżu.


13. Kraniec nadziei / Rafał Dębski ; Projekt okł. Maciej Garbacz. – Stanowi pierwszy tom trylogii Rubieże Imperium, gdzie wielkim atutem powieści są świetnie skrojone, krwiste postaci bohaterów.


14. Morza wszeteczne / Jakub Mortka ; oprac. graf. okł. Szymon Wójciak. – Autor jest mistrzem pirackiego fantasy. Jego powieść gwarantuje wartką akcję, krwawą jatkę i salwy śmiechu.


15. Narrenturm / Andrzej Sapkowski ; projekt okł. Nudesignu Studio Graficzne ; wykorzystano fragment okł. Tomasza Piorunowskiego.


16. Nexus / Ramez Naam ; projekt okł. Argh! – To najbardziej błyskotliwy debiut wśród thrillerów hard SF. Inteligentna, porywająca powieść o przyszłości, która jest bardziej, niż prawdopodobna.


17. ORP Dzik / Dariusz Domagalski ; obrazy na okł. www.depositphotos.com/www.fotolia.com. - Książka stanowi zbiór humorystycznych opowiadań z gatunku fantastyki, gdzie na statku podwodnym załoga musi się zmierzyć z siłami nadprzyrodzonymi.


18. Wilczyca / Katarzyna B. Miszczuk ; Projekt okł. Dark Crayon / Piotr Cieśliński. – Dalsze losy bohaterów powieści „Wilk". W Wolftown ponownie pojawiają się brutalne morderstwa...


19. Wiedźmin: krew elfów / A. Sapkowski ; il. Grzesiek Wróblewski. – Takiej fantasy nie tworzył jeszcze nikt! Kolejne dzieje wiedźmińskiego świata przedstawione zostały w formie wspaniałego słuchowiska.


20. Zabawki diabła / Anna Kańtoch ; wykonanie graf. okł. Agata Korpysz. – Stanowi drugi tom przygód znanego czytelnikom Domenica Jordana. Książki tej autorki stanowią połączenie nieco brutalnej, mrocznej fantastyki oraz niezwykle przystępnego stylu autorki.


21. Kolumna Zygmunta / Konrad T. Lewandowski ; zdj. na okł. Jakub Kasper. – Autor odkurzył stare warszawskie legendy, z przewrotnym poczuciem humoru opisując kulisy wystawienia kolumny Króla Zygmunta. W konwencję fantasy wpisany jest barwny portret siedemnastowiecznej stolicy.


Z życia filii

Luty pełen atrakcji

lur1

Filia nr 2

W Filii nr 2 - Rudna IV dużo się dzieje. Odwiedziło nas wiele grup przedszkolnych. Świętowaliśmy Dzień Kota: dzieci poznały rasy kotów i kocie zwyczaje, oglądały bajki o kotach oraz wykonywały piękne kotki z papieru. Świętowaliśmy także Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Maluchy wzięły udział w zagadkach językowych oraz z powodzeniem próbowały swoich sił w językowych "łamańcach". Przedszkolaki wysłuchały historyjki o tym, czym jest kultura, w tym także kultura słowa, oraz wykonały kolaż dotyczący naszego trudnego, a zarazem pięknego, języka polskiego. Ale to nie wszystko...

Więcej…

Rękodzieło w Bibliosferze - luty 2018

rek5

Filia nr 7 BIBLIOSFERA

Środowe warsztaty rękodzieła w Bibliosferze cieszą się coraz większą popularnością. Pomimo jeszcze zimowej aury za oknem, do nas zapukała wiosna i Wielkanoc. Panie przygotowywały piękne dekoracje na nadchodzące święta. Efekt ich pracy możemy podziwiać na załączonych zdjęciach. Kolejne spotkanie już 7 marca 2018 o godz. 16.00. Zapraszamy.

Więcej…

"Impresje z balkonu" - wernisaż

gruszka F-17

Zaprasza Filia nr 17 - Pogoń

We wtorek 27 lutego 2018 o godz. 16.30 Filia nr 17 - Pogoń przy ul. Będzińskiej 22 serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy prac fotograficznych Dariusza Gruszki - "Impresje z balkonu". Wystawę będzie można oglądać do 30 marca 2018. Wstęp wolny.

Łapy, pazurki, ogonki...

cl2

Filia nr 15

Kolejna impreza artystyczno-czytelnicza dla przedszkolaków z okazji Światowego Dnia Kota za nami. Tym razem święto kociaków obchodziliśmy w zaprzyjaźniomym Przedszkolu Miejskim nr 44 w Sosnowcu. Prezentacja o najsłynniejszych kotach, zabawy ruchowe, zagadki czy wspólny taniec to niektóre z atrakcji, które nam towarzyszyły. Przedszkolaki zebrały karmę, którą przekazały Kociej Beci, opiekunce kotów wolno żyjących. Na zakończenie każdy dzieciak otrzymał balonowe cudaki. Do zobaczenia za rok.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine