Artykuły

Finał konkursu

oc1

Ocalić od zapomnienia. Osobliwości historyczne Sosnowca - ludzie, miejsca, wydarzenia

W ZSO nr 11 w Sosnowcu odbył się finał II edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego. Patronat honorowy nad konkursem sprawował Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński. Organizatorami konkursu była Filia nr 13 - Maczki MBP w Sosnowcu oraz ZSO nr 11 w Sosnowcu. Partnerzy konkursu - Rada Dzielnicy Maczki, Stowarzyszenie Serce Maczek.

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów historią regionu, kształtowanie poczucia więzi i identyfikacji ze swoim regionem, poszerzenie wiedzy uczniów o swoim mieście, a także kształtowanie wrażliwości i umiejętności plastycznych. Poziom konkursu był bardzo wysoki i jury miało wiele pracy, aby wyłonić finalistów. Po burzliwych obradach zostały przyznane nagrody i wyróżnienia.

Na uroczyste wręczenie nagród, zostali zaproszeni wszyscy finaliści z opiekunami. Swoją obecnością zaszczycili nas także: Mateusz Bochenek - Przewodniczący Rady Dzielnicy Maczki, asystent Prezydenta Miasta oraz Józef Naziemiec - Przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy Maczki, podharcmistrz drużyny harcerskiej w ZSO nr 11 w Sosnowcu.

Podczas spotkania mogliśmy obejrzeć prezentację multimedialną i wysłuchać wykładu pt. Historia Maczek dr Pawła Dudy, który jest pracownikiem Instytutu Historii UŚ w Katowicach, autorem licznych publikacji, entuzjastą Maczek i nauczycielem historii w ZSO nr 11 w Sosnowcu.

Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji konkursu!

SP klasy I-III

I miejsce
KAROLINA ŁUCZAK kl.II SP Nr15

II miejsce
NIKOLA KLASA kl.III SP nr 20

III miejsce
JULIA AMONOWICZ kl.III SP nr 20
ANNA GRANEK kl.III SP nr 20
ADA DĄBEK kl.I SP nr 20

 

SP klasy IV-VI

I miejsce
WERONIKA MACHOWIAK kl.VI ZSO nr 12
EMILIA GOGOC kl.VI SP nr 19

II miejsce
MACIEJ ZMARLAK kl.V SP nr 20
AMELIA DOLATA kl.V ZSO nr
ALEKSANDRA SŁODKOWSKA kl.V ZSO NR 12

III miejsce
KATARZYNA RABSZTYN ZSO nr 10
JURCZYK WOJCIECH kl.IV SP nr 19
SZYMON SZOPA KL.VI SP nr 19

Wyróżnienia kl. IV-VI SP
HANNA RADOMSKA kl.V SP nr 16
JAN LISEK kl.VI ZSO nr 12
JULIA BĄCZKOWSKA kl.V ZSO nr 12
OLGA HRYNKO kl.V ZSO NR 12

 

GIMNAZJUM

I MIEJSCE
NATALIA RÓŻEWICZ kl.II.GIMNAZJUM w ZSO nr 12

oc2oc3


Z życia filii

"Impresje z balkonu" - wernisaż

gruszka F-17

Zaprasza Filia nr 17 - Pogoń

We wtorek 27 lutego 2018 o godz. 16.30 Filia nr 17 - Pogoń przy ul. Będzińskiej 22 serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy prac fotograficznych Dariusza Gruszki - "Impresje z balkonu". Wystawę będzie można oglądać do 30 marca 2018. Wstęp wolny.

Nowy cykl - "Kuźnia młodych talentów"

ku1

Biblioteka Dziecięca

W czwartek 15 lutego 2018 w Bibliotece Dziecięcej swoje prace malarskie prezentowała uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej nr 1 - Natalia Szafirska. Młoda artystka niemal bez tremy wystąpiła przed bardzo liczną publicznością, wśród której znajdowały się zarówno osoby jej znane (rodzina, znajomi, nauczyciele ze szkoły), jak i całkiem obce, zaciekawione jej twórczością. Natalia zaprezentowała akwarelę, którą namalowała mając 3 lata, a potem liczne prace powstałe pod kierunkiem instruktorów z Klubu im. Jana Kiepury oraz Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Publiczność okazała się niezwykle aktywna, goście zadawali liczne pytania, na które Natalia wyczerpująco odpowiadała.

Więcej…

Miauuu... i mruuu... w Tajemniczym Ogrodzie

kot4

Biblioteka Dziecięca

"Szare, bure lub pstrokate, wszystkie koty za pan brat, mają drogi swe i płoty, po prostu koci świat, po prostu koci świat. Miauuuuuuu....". W Tajemniczym Ogrodzie jest mnóstwo ciepłych i wygodnych miejsc, by przyjąć nasze ulubione zwierzaki. I tak się stało. W piątek, między godziną 16:00 a 17:00 wszystkie kocie szlaki prowadziły do Biblioteki Dziecięcej, w której mruczki – grzeczne i niegrzeczne – urządziły sobie z dziećmi Dzień Kota. Było... miauuuuuu... i mrrrrruuuuu...

Więcej…

Dzień Kota

dk1

Filia nr 20

Dlaczego kot mruczy? Do czego kotu potrzebne są wąsy? Na te i inne pytania dzieci uzyskały odpowiedzi podczas dzisiejszych zajęć. Były również kocie kolorowanki i rymowanki oraz ciekawe opowiadania o kotach różnych ras, a szczęśliwi posiadacze kotków wykonali laurki dla swojego pupila. Na koniec, każdy uczestnik otrzymał dyplomik za udział w zajęciach z okazji Światowego Dnia Kota.

Więcej…
Joomla templates by Joomlashine